| daniela_9291 a întrebat:

Hei! :* Ma simt oribil in ultima vreme, simt ca sunt o ciudata.Nu mai am niciun prieten, toti m-au lasat.Sunt din ce in ce mai sensibila, plang din orice, ma supar din orice.inainte daca luam o nota mica nu ma deranja, insa acum fac o intreaga tragedie. Mi se pare ca toti oamenii din jurul meu sunt falsi si numai pe interes.Toti vor ceva de la mine, de parca as fii obligata sa ii ajut (ma refer la colegi, care nu-si fac temele, insa eu trebuie sa le dau sa copie, daca nu le dau se supara foarte rau). nu ma deranjeaza ca se supere, din partea mea sa faca ce-or vrea, dar se poarta foarte urat.Am ales sa postez aici din cauza faptului ca nu ma cunoaste lumea, cu toate toti vad ce am scris.Nu am cu cine vorbi despre problemele mele cu nimeni pentru ca m-ar crede o fraiera.Colegele mele, singurele cu care mai schimb cateva vorbe in ultima vreme se comporta urat cu mine, iar daca ma i-au de ele nu le afecteaza prea mult.Sunt genul de fete care traiesc printre tigani(scuzati, nu vreau sa discriminez)asculta manele I don't want to see, eu nu le suport, insa tot ele ma considera pe mine ciudata din cauza asta, eu nu umblu cu mai multi baieti deodata, uneori chiar refuz sa fiu cu ei, ele crezand ca sunt o proasta, insa nu-mi place sa fiu cu cineva doar pentru cadouri cum eleoh go on. Nu am o intrebare, insa am simtit nevoia sa spun cuiva ce am pe suflet.Va pup :*.

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Uau.ai picat cam urat de tot. pai cineva mai jos zicea fa-ti prieteni noi! da e si asta o idee, dar inainte sa-ti faci prieteni noi, fa-ti o ordine in viata! sterge prafu, aspira, arunca ce nu mai trebuie si intr-un final sterge geamurile sa intre soarele si-n mintea inima sufletul tau! trebuie sa faci un pas ca sa-l faci pe urmatorul! colegii: da-i mah dreacu. fii mai rea, mai impunatoare, mai aspra. nu trebuie sa fii asa, trebuie sa dai impresia. la cum ai scris te vad un om inteligent, cu o mica problema care se rezolva f usor! foloseste-te de asta! prietenii: daca ei nu te vor, nu's prieteni! nu cred ca nu exista un om coleg colega cunostiinta cu care nu poti iesi afara! socializeaza, deschide-te, dar vezi u, cum ai zis mai sus trebuie sa sa-ti faci curat. trebuie sa lasi nervii, trebuie sa zambesti, sa fii putin mai calda! eu stiu ca u esti acolo printre animale, da nu toti oamenii sunt la fel! fa-ti un blog, sau un jurnal unde sa scrii ce t deranjeaza, ce t supara, cand t supara. o sa t simti mai bine! capu sus, e doar o pasa proasta! nu lasa capu jos.k vb aia.capu lasat sabia din pacate-l taie! bafta mare! (daca ai nevoie de ajutor, si t pot ajuta, cu cea mai mare placere

6 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Buna daca vrei sa vorbesti cu cineva poti vb cu minehappysi eu trec printr-o situatie similara sad

| Memecy a răspuns:

Deci si eu cand eram in gimnaziu eram ceva de genu doar fara atatea lacrimi... nu le-am dat temele prea des si tot ma respectau asa ca nu mai le da temele nici din greseala la urma urmei macar respect sa iti dea ca le dai temele nu trebuie sa fii afectat de falsa suparare a altora si tine minte ceva in nu ai prieteni la urma urmei toti suntem concurenti

| VanillaBloodWolf a răspuns:

Stiu cum te simti! Iti este greu. In legatura cu persoanele nu ai ce sa le faci, asa sunt ele, ignora-le! Nu trebuie sa fii asemenea lor pentru ca vei intra intr-un loc de unde nu o mai poti lua pe calea corecta. Scopul tau in acest moment este scoala. Lasa-i pe ei cu ale lor - intotdeauna cu colectivul clasei este mai greu, nu ii poti alege tu ( asa ma simt si eu de cele mai multe ori, imi vine sa le dau ce ceva in cap daca mai aud o singura nota dintr-o manea iar gusturile nu se discuta x( laughing ) dar asa sunt ei, victime ale societatii in care traim. Tu esti unicata! Crede-ma! Iar cu plansul, acesta este modul tau de a te descarca nu e nimic rau in asta - dar e mai bine sa o faci atunci cand esti singura iar dupa, puneti un zambet imens pe fata. Eu iti propun ceva! Nu te lasa calcata in picioare de niste nimeni. In vacanta ce va urma relaxeaza-te, fa ceea ce iti place, petrece timp cu alte persoane mai apropiate, cunoaste unele noi, citeste, fa orice sa te simti bine si sa incepi totul mai dezinvolta si cu incredere in tine! Fi tu insati! Multa bafta! :X >big grin

| Izomer a răspuns:

Buna Daniela :*
chiar daca nu este o intrebare iti dau un sfat :* Fa-ti prieteni noi si lasa-i pe astia daca se comporta asa cu tine happy
Nu te mai supara din orice laughing nu-i sfarsitu lumii laughing incearca sa fi tare si love struck Orice sfarsit are un nou inceput :*

O primavara fericita sa ai alaturi de cei dragi love struck :*

| daniela_9291 explică:

Scuze pentru greseli, dar m-am grabitbig grin

| 4U2 a răspuns:

OmG! Parca m-as citi pe mine! Nu credeam ca mai exista cazuri ca si al meu, dar iata-ne aici...eu iti urez tot binele din lume, si fii tare.Nu ceda in fata altora.Am invatat din proprie experienta.Incearca sa iti faci o "masca" pentru cei prefacuti.Nu le arata sensibilitatea altora, fiindca ei o sa te ia drept fraiera.Lumea e rea, oamenii nu isi vor decat binele lor, nu si al altora.