| anonim_4396 a întrebat:

Hei! :* Ma simt oribil in ultima vreme, simt ca sunt o ciudata.Nu mai am niciun prieten, toti m-au lasat.Sunt din ce in ce mai sensibila, plang din orice, ma supar din orice.inainte daca luam o nota mica nu ma deranja, insa acum fac o intreaga tragedie. Mi se pare ca toti oamenii din jurul meu sunt falsi si numai pe interes.Toti vor ceva de la mine, de parca as fii obligata sa ii ajut (ma refer la colegi, care nu-si fac temele, insa eu trebuie sa le dau sa copie, daca nu le dau se supara foarte rau). nu ma deranjeaza ca se supere, din partea mea sa faca ce-or vrea, dar se poarta foarte urat.Am ales sa postez aici din cauza faptului ca nu ma cunoaste lumea, cu toate toti vad ce am scris.Nu am cu cine vorbi despre problemele mele cu nimeni pentru ca m-ar crede o fraiera.Colegele mele, singurele cu care mai schimb cateva vorbe in ultima vreme se comporta urat cu mine, iar daca ma i-au de ele nu le afecteaza prea mult.Sunt genul de fete care traiesc printre tigani(scuzati, nu vreau sa discriminez)asculta manele, insa tot ele ma considera pe mine ciudata din cauza ca sunt un pic mai timida si nu am prieten.In ultima vreme mi-a mers foarte prost nu a trecut o zi in care sa nu plang iar colegii de la scoala ma cam i-au de proasta ca sa zic asa... rad de mine(nu doar de mine de mai multi)si ma deranjeaza si chestia asta Nu am o intrebare, insa am simtit nevoia sa spun cuiva ce am pe suflet.Va pup :*.

6 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Poate fi o depresie.

| lpavel a răspuns:

Cu totii trecem prin starea asta, unii/le mai des altii/le mai rar, n-ai ce face asa e viata, mergem inainte, dar capul sus, odata va rasari soarele si pe strada ta... happy

| Dariusuu a răspuns:

Bună Anca.

Nu te mai supăra fără motiv că nu are rost, lasă-i să vorbească. Puțini te văd cine ești cu adevărat deci nu te aștepta să-ți sară toți în brațe.
Faptul că nu ai prieten nu ar trebui să se comporte așa cu tine, nu înțeleg care ar fi problema.
Bucură-te de lucrurile mărunte și ia atitudine.

Ai grijă de tine.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Am eu o rezolvare:Ca sa nu te mai simti oribil pune muzica gen minim doi, vara nu dorm, danseaza si canta odata cu ele