| AaronnnxD a întrebat:

Hei, mi-am facut cont de TPU doar ca pentru ca nu pot sa imi spun problemele cuiva... imi e rusine.
E un unu de 16 din scoala mea, sunt baiat si imi place de el..mda, ne-am imprietenit pe tumblr iar de atunci am inceput sa ne apropriem mai mult si in realitate. Eu pe tumblr am poze cu lgbt, si el normal ca a vazut iar de atunci m-a surprins cand imi tot zicea sa iesim afara doar noi doi.
E dragut, si ma tot intrebam de ce vrea sa iasa cu mine, nu ma chema la fotbal sau cv de genul, voia sa ne intalnim mereu la un suc, mereu seara. Si am iesit cu el de vreo 4 ori.
Si am observat ca la scoala in pauze venea mereu langa mine si se uita insistent in ochii mei, dupa se uita jos..cand mergeam la baie voia sa vina si el cu mine, ma tot strangea in brate. nu pot sa zic ca nu imi placea de el xD, e chiar frumos si na, tupeist, e genul care se cearta cu profii in ore.
Intr-o zi cand s-a terminat scoala, mergeam spre casa cu el, el sta la 10 case de mine, si ne-am oprit in parc, el si-a bagat mana pe sub tricoul meu, am simtit ca mor m-am rosit tot si i-am dat mana incet la oparte. El s-a uitat nervos si m-a tras si m-a sarutat. Am zambit la el si am mai stat cateva ore cu el acolo. De atunci in fiecare zi ne pupam, in locuri unde sa nu ne vada nimeni, nah, daca vede cineva doi baieti care se pupa ei sunt ceva gen,, ewww de ce faceti asta aici?,. de ce nu?
Aveam incredere in el, era chiar dragut cu mine. pana cand imi da intr-o seara mesaj si ma intreaba daca sa vin la el sa jucam pe ps, ca se plictiseste. Am mers la el. Cand am ajuns el statea pe canapea, in pantaloni scurti si fara tricou, si a venit si m-a sarutat. I-am spus ca nu pot sta mult, el a zis ca e ok, cu o fata nervoasa.
A zis sa vin pana la el in camera sa il ajut sa gaseasca jocuri pentru ps, am urcat scarile si cand am intrat el a incuiat usa, m-am intors la el si l-am intrebat ce face, el a zambit doar si m-a trantit in pat fortandu-ma sa ma dezbrac. Da, a reusit, el e de 5 ori mai puternic ca mine oricum. eram speriat pentru ca vedeam ca pur si simplu NU MA ASCULTA. ii ziceam sa inceteze, iar el m-a dezbracat de tot, dupa el a facut la fel. Parca eram paralizat, imi era frica, s-a pus peste mine si.a inceput..sa..na.
Nu ii pasa ca aproape urlam de durere, el continua, nu puteam sa fac nimic.
M-a fortat sa fac o gramada de lucruri, daca refuzam ma tinea strans de gat si ma ranea pana il ascultam.
Dupa ce s-a intamplat chestia asta am cazut intr-o depresie. la scoala merg rar, nu mai vorbesc, imi e frica sa merg singur.iar el in pauze decat vine si se impinge in mine, zambeste cu o fata de aia de,, trist,, si pleaca. Si imi mai si trimite mesaje ca ii pare rau.
Ma simt oribil, parintilor nu le pasa, e ok, dar nu stiu cum sa scap de toata tristetea si frica asta. inca am semne de la el, de cate ori le vad imi amintesc de toata chestia ce mi-a facut-o si incep sa plang, imi e frica si sa mai ies din casa, imi e frica sa nu le spuna altora ce s-a intamplat, nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| friend123 a răspuns:

Încearcă să găseşti un adult din familie care să te asculte. Poţi vorbi cu un profesor, dacă există unul cu care simţi că te-ai putea înţelege. Dacă ţi-e teamă că vei fi judecat şi se va ţipa la tine, mergi la psihologul şcolii, pentru că, pe lângă că vei fi tu consiliat, ar putea interveni puţin în familie, la modul că i-ar putea face pe părinţii tăi să înţeleagă situaţia asta. Ce zici?

8 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Lol, ce ai tras pe nas?
Dacă e adevărat tot rahatul pe care l-ai scris acolo, deşi am nişte dubii, du-te la poliţie.

| AaronnnxD explică (pentru Doub):

De ce dubii? Daca nu vezi intrebari de genul nu inseamna ca nu se intampla

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| friend123 a răspuns:

Bună! Dacă te-a forţat, se numeşte viol. Sigur le-ai spus părinţilor exact ce ţi s-a întâmplat? Pentru că nu se poate ca părinţilor să nu le pese. Acesta ar fi primul pas, apoi împreună cu ei vei şti ce să faci în continuare şi cum să procedezi. Ar putea fi tras la răspundere de către Poliţie pentru ce ţi-a făcut. Sigur că amintirea rămâne... Însă ai putea face psihoterapie, dacă eşti de acord... Te poate ajuta enorm.

| AaronnnxD explică (pentru friend123):

Nu pot sa vorbesc cu ei, ei m-ar intreba ce am cautat la el acasa. Dar de obicei sunt mai nepasatori, de aceea am zis ca nu le pasa, nu prea au treaba cu mine.

| AaronnnxD explică (pentru friend123):

Da. poate merg la psiholog, mersi

| friend123 a răspuns (pentru AaronnnxD):

Pentru puţin, îţi mulţumesc pentru fundă. Sper că te vei simţi mai bine.

| AaronnnxD explică (pentru friend123):

happy

| friend123 a răspuns (pentru AaronnnxD):

Încearcă să găseşti un adult din familie care să te asculte. Poţi vorbi cu un profesor, dacă există unul cu care simţi că te-ai putea înţelege. Dacă ţi-e teamă că vei fi judecat şi se va ţipa la tine, mergi la psihologul şcolii, pentru că, pe lângă că vei fi tu consiliat, ar putea interveni puţin în familie, la modul că i-ar putea face pe părinţii tăi să înţeleagă situaţia asta. Ce zici?