| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Nu stiu cine o sa stea acum sa citeasca tot ce am de spus, dar macar incerc. Cam de la inceputul anului scolar, m-am imprietenit cu un bun prieten de al fostului meu. Treptat am ajuns sa ne intelegem foarte bine, ba chiar el ma considera cea mai buna prietena a lui. Adica, el spune totul, tot ce simte, toate parerile care le are despre cineva. Treptat, a ajuns sa mi se para simpatic, si i-am spus si lui asta, dar i-am spus ca nici nu vreau sa fie ceva intre noi, pentru ca apoi nu am mai putea sa fim asa apropiati. El a fost de acord, si a spus a si el simte ceva pentru mine, dar e mai bine cum spun eu. In ultimul timp, imi spune ca sunt mica si draguta(sunt mica de statura, iar el e cu 2 ani mare decat mine). Printre toate lucrurile care mi le spune, mi-a spus si ca ii place de o fata, doar ca nu se simte indragostit de ea. Incerc sa il ajut cu ea, dar ma simt foarte aiurea, sa fie gelozie? Plus de asta, in week-end mi-a spus ca ma iubeste, credeam ca e beat, si l-am intrebat ieri, daca era beat. Atunci, mi-a spus ca nu era, si asta simte, pentru ca ma considera foarte apropiata de el si ii sunt draga. Am uitat sa mentionez, ca m-a si imbratisat si de cate ori ne intalnim se joaca cu mine. Sa fie doar prietenie? Voi ce credeti?

1 răspuns:
| MariaBoomBonik a răspuns:

Eu nu cred ca este doar prietenie între voi si ca el simte ceva pentru tine, iar de fastul cu gelozia dacă chiar ești indrogostita de el este normal sa fii geloasa, si eu as fii geloasa in locul tau.