| danielacs a întrebat:

M-am intalnit intr-un timp cu un baiat.Ne intalneam doar cand avea el chef de mine,(ne intalneam doar pentru a face sex). De ziua mea am tinut o mica petrecere cu cativa prieteni unde a fost si eu, dar in acea seara el a stat cu prietena mea ce mai buna! Eu nu m-am suparat pe prietena mea pentru ca ne intelegem de mici si am zis ca nu are rost sa ma cert cu ea pentru un baiat.Eu m-am suparat pe el si nu am mai vrut sa ne intalnim.Acum ma suna si imi spune ca vrea sa ne intalnim, ca ii place mult de mine, ca ii pare rau pentru ce a facut! E gelos si imi face crize de gelozie ca de ce umblu eu cu x sau cu y, de parca ar fi prietenul meu! Oare simte ceva pentru mine? Sa il iert pentru ce a facut? ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Exista si probabilitate sa simta ceva pentru tine, dar exista de asemenea probabilitatea sa -i fie dor de tine doar ca partenera de sex.In orice caz, sa stii ca atunci cand te-ai suprat pe el si nu ai mai vrut sa va intalniti, s-a simtit amenintat.Nu numai din simplul fapt ca s-a gandit ca o sa te piarda, dar mai ales cand a vazut ca te intelesti cu x si cu y si asa mai departe, ce a zis? Ca nu vrei sa te mai intalnesti cu el pentru ca poate nu te mai satisface sau ceva in genu. Si nici unui barbat care are o relatie cu cineva, doar de sex, o disparitie d-asta dintr-o data asa nu o sa-i dea impresia de bine. Pentru el, in perioada cand te intalneai cu el doar pentru sex, te stia ca are locul bine ocupat, adica stia ca niciodata nu il refuzi si te stia in regula. Acum, de cum s-a intamplat miscarea asta brusca, normal ca a inceput sa-si dea seama ca tine la tine si nu ii convine sa stie ca l-ai inlocuit cu altcineva.happy

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic sa ii mai dai o sansa daca ti la el!
Daca 'relatia' voastra e doar de ocazie si amuzament, eu zic sa ii puneti punct sau sa incepeti o relatie serioasa!

| Bacemi a răspuns:

Nu tine la tine . Cel mai bine ar fi cred sa il trimiti la plimbare si sa vorbesti cu prietena ta . Spune-i despre ce e vorba ca sa nu o vrajeasca si pe ea . Nu cred ca ar trebui sa il ierti .

identitate
| identitate a răspuns:

Nu prea reusesc sa ma prind de "faza". Intai de toate, ma bucur ca ai fost si tu la petrecerea de ziua ta.tongue Daca va intalneati doar cand avea chef de sex, insemna ca si tu aveai atunci chef de sex.Ma indoiesc ca faceai sex cu el sacrificandu-te in numele umanitatii!laughing Daca era vorba doar despre sex, nu inteleg ce anume ai avea de iertat?!
Problema adevarata e ca amandoi sunteti capcauni.Amandoi vreti mai mult dar va e cam frica si pastrati distanta. Iar el, atunci cand a stat de ziua ta mai mult pe langa prietena ta cea mai buna (ce "coincidenta"!), a vrut sa vada daca esti geloasa si daca simti ceva pentru el. Daca va intalneati "doar pentru sex", inseamna ca amandoi va pricepeti de minune sa ascundeti ceea ce simtiti si adevaratele dorinte.Mai putin gelozia...pe care o manifestati amandoi. E o modalitate un pic "bolnava" de a testa ceea ce simte celalalt si de a construi o relatie.DAR...sunteti la fel asa ca ar trebui sa va acceptati si mai ales sa va intelegeti unul pe celalalt.
Nu ai nimic de iertat. Apoi, daca va apucati de o relatie in adevaratul sens... aveti toate sansele sa aveti o relatie foarte frumoasa, DACA o sa dati tot din voi si nu o sa va mai ascundeti (nu o sa va mai jucati de-a indiferentii si gelosii).
Inteleg ca unii/unele au nevoie de timp si se tatoneaza. Tatonare... tatonare. DAR PANA CAND?!
Cel mai simplu ar fi sa nu te mai minti si sa asculti ceea ce vrei tu cu adevarat. Apoi o sa intelegi ca si cu el sta treaba cam la fel.Dupa...ar fi cazul sa vorbiti si sa treceti la fapte.winking

identitate
| identitate a răspuns:

happy Stiu ca ai fost neatenta.tongue Avand in vedere precizarile tale, e un pic mai complicat.Prietena ta are o mica problemuta daca face des asa ceva.Ai si tu una(de fapt mai multe tongue laughing ). Nu o ierti pentru ca esti marinimoasa ci pentru ca stii ca o sa te scape mereu de baieti.tongue Faptul ca ai nevoie de asa ceva nu e tocmai de bine. El are o problema si mai mare. Daca tine sau nu la tine, are mai putina importanta.Important e ca tu esti cea pe care o vrea (nu neaparat fizic, dar sa existe o portita) ca sa nu se implice in relatia pe care o are acum. Iar tie iti place pe de o parte ca te vrea, pe de alta parte vrei sa-l tii si tu la distanta, ca sa nu te implici intr-o relatie (nu doar cu el, ci cu oricinebig grin).
In rest... exista barbati (dar si femei) care pretind ca iubirea vietii lor e cineva cu care ar putea foarte bine sa fie. Dar se multumesc sa o spuna, si sunt cu altcineva.Asta pentru ca realitatea s-ar dovedi diferita si nu vor sa strice "relatia perfecta", care ramane asa doar pentru ca nu are sansa sa se consume.
Oricum ai da-o, fie ca se pretinde ca nu exista nimic, fie ca se pretinde ca e totul... dar se pastreaza legatura, fara a face ceva (sau se face doar sex)... cei doi fug de ceva. Fug de implicarea intr-o relatie in adevaratul sens.big grin
Sfatul meu ar fi sa mergeti mai departe (impreuna adica, dar ceva mai apropiati) sau sa continuati asa daca nu vreti sa luati o decizie acum.Nu are sens sa intrerupi orice legatura, atat timp cat nici unul dintre voi nu sunteti decisi intr-un sens sau altul. Ce va fi...va fi, veti vedea mai tarziu.happy

| Dizzydizz a răspuns:

Simte, pentru ca a fo gelos e o dovada ca te inter persoana.
Ar trebui sa incepeti o relatie in adevaratul sens al cuvantului[daca si tu simti ceva pentru el]
Vezi ce iese si cu primul flirt dai Jetsmug
Succes

Cat despre pr ta, ea dc l-a acceptat? Nu putea sa gandeasca si ea acelasi lucru:"dc sa ne certam pentru un baiat? Ia sa il las in pace" Hm...

| marsy a răspuns:

Iarasi vrea sex. evita-l ca nu merita. El vrea doar sa te foloseasca, trezeste-te!

| karellen a răspuns:

Daca era vorba doar de sex intre voi doi, n-are rost sa continui aceasta "relatie". i-a obosit mana si de aceea te vrea inapoi. poti gasi oricand pe altcineva

| L a răspuns:

Dinpunctul meu de vedere consider ca nu prea tine la tine, din moment ce a stat la petrecere cu prietena ta si pentru ca se intalnea cu tine numai cand avea el chef si asta numai ca sa faceti sex. Dar totusi este alegerea ta daca il vei ierta si daca vei dori sa incepeti o relatie mai serioasa.

| danielacs explică:

Scuze dar am putin neatenta acolo unde am zis ca,, am fost si eu la petrecerea de ziua mea,,big grin Se mai intampla ca doar suntem oameni tongue

| danielacs explică:

Am uitat sa spun ca,, intalnirile,, astea au fost in decursul unui an! Mi-a spus ca nu simte nimic si nici nu a simtit nimic pentru prietena mea, ca a stat cu ea doar asa! Nu este prima oara cand prietena mea face asa ceva, dar eu tot timpu am iertat-o. El acu are prietena dar tot pe mine ma suna si vrea sa ne intalnim! Chiar nu inteleg ce ii mai trebuie?!

Răspuns utilizator avertizat
| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iei o decizie mai aspra cum adica va intanleati doar sa facetzy sex? scuzama da nu ieseatzy si voi intr-un parca la o inghetzata nu stiu... infine

| RoxyAde a răspuns:

Nu cred ca tine la tine...Am patit si eu ceva de genu, am fost o perioada cu un tip apoi el a inceput sa se intalneasca cu alta si replica lui a fost ca niciodata nu mi-a spus ca vrea ceva serios si a incercat sa ma tina distanta. Dar imi mai trimite uneori cate un sms sa vada daca sunt ok, cica. M-a intrebat odata daca m-am mai intalnit cu alti baieti. Uneori nici eu nu stiam ce e in capul lui. Dar probabil genul asta de baieti vor sa mai existe sansa de a mai fi cu acele fete, insa doar in pat. Eu zic sa il lasi naibii si sa astepti sa apara baiatul care sa te merite, nu sa fi cu unul care practic se foloseste de tine.winking

| GaleaMarius a răspuns:

Auzi. iti zic sincer ceva...cand ai o relatie...prietenele cele mai bune te inseama, o prietena buna inseamna care sear da totul pentru tine, adica asa ceva nu exista.eu nu imi perimit sa ii zic la cineva: Hey man, esti cel mai bun prieten al meu, nu are rostwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, nu simte nimic pentru tine, isi vrea jucaria inapoi.Nu ai ce sa-i ierti, nu merita iertarea ta, nici el si nici "prietena"ta.

| teoriazambetului a răspuns:

Poate ca tu il satisfaci. mai bine ca oricine si nu vrea sa te piarda. sau poate ca e atasat de tine.si are sentimente fata de tine.greu cu unii baietii nici nu stii ce sa mai crezi...