| lMyeverything137 a întrebat:

Hei... nu stiu cum sa va spun dar eu nu cred ca mai rezist asa. Nu am cu cine sa vorbesc despre asta...mereu zambesc in fata altora dar am simt foarte singura, simt ca nimeni nu mai are nevoie de mine si simt ca nu mai are sens nimic. Nu stiu ce sa fac. O sa renunt nu mai pot asa in felul asta sa fiu bataia de joc a tuturor. Nu cred ca ma veti intelege. Probabil si voi o sa va bateti joc de mine la randul vostru. Dar nu stiu ce sa fac ma simt foarte singura si trista. Nu gasesc un sens sau un scop pentru a mai respira sau pentru a ma trezi din somn sau pentru a vedea ziua sau noptea pur si simplu vreau sa se sfarseasca cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| Anonim1324354657687980 a răspuns:

SA DEA DRACU SA FACI PROSTIA SA TE OMORI! Nimeni si nimic pe lumea asta NU MERITA MAI MULT DECAT VIATA TA! Vorbeste cu mama ta,ca de-asta ai mama,cu bunica,tata,un prieten,asistenta,femeia de serviciu,oricine,numai vorbeste! Intr-un fel sau altul(daca nu vrei sa vorbesti direct tu cu parintii tai,sub pretextul ca nu te vor intelege),ceea ce ai spus tu adultului sau prietenului tau in care ai avut incredere si puterea sa te deschizi va ajunge si la urechile alor tai,care sper eu NU VOR FI NISTE DOBITOCI IMPUTITI si vor intelege ca propiul lor copil are nevoie de sprijinul si suportul lor si poate chiar si al unui PSIHOLOG. Daca nu vor intelege acest lucru,continua sa lupti singur,pentru ca nimic nu merita mai mult decat sa stii ca ai reusit sa INVINGI DEMONII CU CARE TE LUPTI IN FIECARE ZI. Continua sa lupti,sa speri,SA TRAIEST(chiar si de unul singur!) si daca nu ai pentru ce sa mai deschizi ochii maine,asa cum spui,CREEAZA-TI TU CEVA(orice nu conteaza) PENTRU CARE VREI SA MAI VEZI LUMINA ZILEI,pentru ca nimanui nu ii va pasa ca tu nu mai poti si o sa traga si o sa traga de tine pana cand o sa zici "DE AJUNS!" si o sa iti pui capat zilelor,asa ca,prietene,daca nici tu nu mai vrei sa lupti pentru tine si pentru viata ta,atunci(si iti spun cu mana pe inima) NIMENI,DAR ABSOLUT NIMENI,NU O SA INCERCE NICI MACAR SA VREI TU SA LUPTI SINGUR. Asa ca lasa vrajeala,du-te spala-te pe fata cu apa rece, inspira si expira adang, ia-ti avant si LUPTA! Pana la urma este decizia ta, dar de la mine sa tii minte un lucru TRAIESTE!(cu greu cu bine oricum, dar traieste). Pa.

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Bună!

Nu stiu daca cineva isi va bate joc de tine, dar in mod cert, nu voi fii eu aceea. Nu esti singura niciodata. Trebuie doar sa te uiti in jurul tau cu atentie. Gandeste-te ca poate cineva te aprecieaza cu adevarat. Daca te omori, cati o sa sufere dupa tine? Nu face prostia asta.Nu are sens.O viata ai! Traieste-o! Bucura-te de ea!