| XxFamouseXx29 a întrebat:

Hei salut ce parere aveti voi despre muzica rock ( toate genurile de rock ) si despre rockeri big grin

14 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

@SuneteDeChitară a spus-o așa cum trebuie.

| SuneteDeChitara a răspuns:

Muzica rock=>muzica buna.

| iDangerous a răspuns:

Îmi place rockul, dar îl apreciez mai mult pe cel din 80-90. Atunci era mult mai apreciat, iar trupele de pe atunci aveau ceva aparte fiecare. Acumthinking Da ascult şi ce e mai nou, dar să zicem câte 2 - 3 melodii din fiecare. Rockeri? Dacă te referi la aspectul lor, sincer nu mi se pare că mai poţi diferenţia un rocker de ceilalţi oameni. În primul rând, unii ascultă rock dar asta nu înseamnă că se îmbracă în nu ştiu ce fel. În al doilea rând majoritatea consideră craniile, crucile şi ţintele, care acum sunt la "modă", nişte ţinute sataniste, dar se pare că odată cu venirea modei au început toate ascultătoarele de JB să poarte astfel de haine. Mă înspăimânt totuşi când văd colanţi roz cu, cranii pe ei sau tricouri roşii cu, cruci pe ele. Cât despre personalitate pot spune că sunt oameni ca toţi alţii. Mi se pare că au poate o gândire mai diferită de ceilalţi, dar nu este ceva ieşit din comun.

| Wøodenpints a răspuns (pentru iDangerous):

Ar trebui să te înspăimânte mai tare o grasăcucolanți.

| iDangerous a răspuns (pentru Wøodenpints):

Am văzut şi acele specimene.

Răspuns utilizator avertizat
| ShadeAdda a răspuns:

Iubesc acest gen de muzica, dar nu imi place absolut tot ce gasesc. Depinde despre ce subgen al rock-ului vorbesti. Daca e vorba de Hard Rock, atunci e grozav! Daca e Metal sau orice alt gen mai asurzitor, atunci chiar nu-mi mai place rock-ul. Prefer sa se inteleaga ce canta solistul/ii, nu sa aud o simfonie de ragete si strigate. Este un gen de muzica foarte bun daca stii sa cauti ceea ce intr-adevar merita ascultat.

| comsacodrut a răspuns:

O parere buna deoarece muzica rock = muzica buna

| andreea9701 a răspuns:

Mie nu imi place acest gen de muzica

| LikeGreen a răspuns:

Despre rockeri:
Sunt oameni ca oricare altii, singura diferenta este de vestimentatie si coafura, sa zicem ca in muzica au gusturi mai bune decat manelistii, sunt mai inteligenti si au un comportament mai echilibrat, mai prietenosi.
Despre muzica rock:
Eu cred ca muzica rock ( si subgenurile sale ) transmite de fiecare data un mesaj. Versurile sunt scrise din inima, si reprezinta mereu trairi, sentimente. Poate de aceea muzica rock nu este apreciata de foarte multa lume, pentru ca nu toti inteleg mesajul.

| oo4099 a răspuns:

Mie imi place foarte mult rock-ul vechi (Bon Jovi, Queen etc.).
Rock-ul mi se pare cel mai tare gen muzical, dar rock-ul contemporam nu il inteleg.Prea multe tipete.
Prin rock-eri probabil te referi la oamenii care asculta rock si a caror garderoba a fost influentata de muzica?
Oameni obisnuitihappy
Cum sunt si cei care asculta muzica clasica si cei care asculta pop.happy

| Alastaiiiir a răspuns:

Este un gen de muzica GENIAL, dar care nu se potriveste pentru toata lumea. : *

| Batya a răspuns:

Muzica Rock (parerea mea )nu este muzica ci mai degraba galagie, pe mine ma baga in depresie! Iar despre rockeri nu am ce comenta.Cam majoritatea tinerilor iubesc genul asta de ''galagie'' happy

| ilovedark a răspuns:

Muzica rock =