| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica rock si heavy metal? Dar despre rockeri?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ascult anumite genuri de rock foarte des (gothic rock, darkwave, cello rock, alternative, indie, progressive), iar heavy metal nu ascult decat rar (prefer alte genuri de metal: doom, gothic, symphonic, black). Cat despre rockeri, nu pot emite o parere in legatura cu toate persoanele care fac parte din aceasta categorie. M-am invartit pentru o perioada in astfel de cercuri si am intalnit doar putine persoane cu care m-am inteles si cu care am avut ce discuta. Am observat multe persoane ce se credeau superioare si aveau uncomportament arogant doar pentru ca ascultau muzica aceasta si pentru ca au adoptat stilul de viata aferent. In plus, in mod ironic, multi erau intoleranti cu cei care ieseau "prea mult" din tipare. Nu ma pot pronunta daca majoritatea sunt sau nu asa, fiindca difera de la un loc la altul, de la un grup la altul, dar personal, nu mi-a facut prea mare placere sa imi petrec timpul cu grupul respectiv, desi ascult cu multa placere muzica.

| anonim_4396 explică (pentru thegatekeeper):

Stiu ce zici,acelasi lucru l-am patit si eu multi ani. Si am renuntat la astfel de grupuri, din cauza ironiilor, arogantei si narcisismului de care dadeau dovada...Mi s-a parut nepotrivit, fiindca nu muzica si stilul de viata te fac om, ci valorile morale si bunatatea de care dai dovada...pe care si le-au pierdut din nefericire. Insa am intalnit si cativa calumea, chiar foarte gentelmani si cu care puteai purta o discutie.happy

7 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Ascult, și asta e destul. N-am nicio părere despre nimeni doar pentru muzica pe care o ascultă. Sunt oameni și oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atat timp cat nu-s cocalari ii respect enorm.

| eviltwinnn a răspuns:

Prefer muzica rap, dar imi plac unele melodii de la Evanescence si Paramore, iar despre rockeri nu am cunoscut niciunul, nu mi-am facut nicio parere.

| Andreea555012 a răspuns:

Mie personal nu îmi place rock-ul, dar am o colega care asculta

| Shizuo a răspuns:

Parerea mea este ca nu conteaza ce asculta un om(e o problema doar daca asculta manele) ci cum gandeste, cum este el ca om, caracterul lui. Parerea mea este ca sunt niste oameni ok deoarece am si eu niste prieteni rockeri. Rockerii gandesc diferit, foarte diferit. Vad viata dintr-un alt unghi, dintr-un alt punct de vedere si este un lucru bun din moment ce se sustin si isi sustin alegerile si parerile.

| KurtCobainIsMyIdol a răspuns:

Am o parere foaaaarrtee buna. E cel mai tare gen de muzica(parerea mea).

Iubesc rockerii si chiar ii admir. Eu una nu cunosc prea multi pentru ca in zona mea nu prea sunt.

Dar in fine, cand vad un rocker pe strada zic in mintea mea : "uite, ala-i de-al meu" laughing)))