| Ionutz8698 a întrebat:

Hei salut tuturor sunt intr-o situație complicata si am nevoie de ajutor
Deci sa va explic:din clasa I am o colega in clasa pe care o plac.Am incercat putin cate putin sa îi atrag atentia pe cat posibil si sa o fac sa ma bage in seama.Si a mers.Din clasa a 5-a mai vorbeam cu ea fin când in când si eram destul de apropiați. Apoi in clasa a 7-a i-am spus ca o plac, dar ea ma considera doar un prieten.Acum sunt in clasa a 8-a si inca o iubesc fff mult.Sunt cam timid din fire, asa ca va rog sa îmi spuneti cum as putea sa o fac sa ma placa fara sa vorbesc prea mult cu ea.Cum ar trebui sa o abordez pe WhatsApp ca sa o fac sa ma placa?
Dau funda cei care vor doar sa faca misto mai bine tac!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Probabil nu o sa-ti placa raspunsul meu, dar Ionut esti abia in clasa a 8-a. Esti sigur ca o s-o placi tot restul vietii? Poate nu trebuie sa insisti cu pasiunea pentru cineva daca acea persoana nu isi doreste asta. Totusi comporta-te normal cu ea, daca ea a spus ca nu te place in sensul acela, atunci arata-i ca ai depasit momentul si ca nu o placi, asa o sa se simta ciudat si o sa vrea sa te intorci la ea, iar daca nu merge, atunci tot ce poti face e sa mergi inainte. Stii, prietena mea a placut un baiat dintr-a 5-a pana intr-a 9-a si si-a dat seama cat de diferit era fata de cum il stia ea in generala. La liceu se schimba multi copii si acolo le vezi adevarata fata. Nu te arunca cu capul inainte, gandeste bine inainte sa actionezi, poate o sa gasesti o fata care sa o placi mai mult sau cu care sa ramai tot restul vietii. Mai mereu iubirea adevarata o gasesti la o varsta mai matura. Sper sa reusesti sa faci ceea ce iti doresti. O zi frumoasa!

| Ionutz8698 explică:

Tu nu înțelegi, eu stiu cum e ea si ea nu se schimba.Este o zeita si nu as vrea sa renunț la ea.Nu ma supăra răspunsul tau, adica asa m-am gandit si eu dar vreau sa fiu cu ea, credeam ca daca întreb pe TPU o sa gasesc un raspuns prin care sa o fac sa îmi acorde măcar o sansă.