| AaliNuSh a întrebat:

Hei! scuze categoria. Dar vreau si eu niste pareri..As vrea sa-mi pun piercing in limba. numai ca mi-e putin frica. imi surade foarte mult ideea. am citit pe net tot felul de comentarii si pro si contra..numai ca unele imi par f exagerate.straight face. eu nu as vrea sa ma duc la salon si sa dau o groaza de bani cand poate sa mi-l faca cineva cu materiale sterile, manusi si totul foarte igienic.:-s.deci cine are poate sa-mi zica si mie mai multe indicatii, curiozitati? multumesc anticipathappy

12 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Dacă ţie îţi place, fă-ţi.
Eu nu mi-am făcut decât în ureche, depinde acum şi unde doreşti să ţi-l faci.
Să nu pui alcool medicinal fiindcă mulţi spun că ajută, dar nu ajută deloc, mai mult rău face.
Nu încerca să ţi-l scoţi vreo 3 săptămâni fiindcă ai putea avea şansa de a face o infecţie a dracului de periculoasă şi cam atât.

| AaliNuSh explică (pentru KristalPop):

Mi-am facut si in ureche..pe langa gaurile de cand eram mica mai am 2 verigi. si nu am avut probleme..insa eu am alergie la nichel adica la orice tinichea.dar stiu ca sunt pierce-uri din titan sau inca o chestie medicinala care as putea sa port..nu cred ca ar fi o problema.:-sthinking

| KristalPop a răspuns (pentru AaliNuSh):

Poartă din aur, astfel poţi fii mai mult ca sigură că nu ţi se va infecta.
Şi eu am avut lângă gaura lobului încă trei.

| AaliNuSh explică (pentru KristalPop):

Tot ce am e din argint. inele lant si cercei..ir chestia cu pierce-ul e ceva trecator ..si nu am garantia ca nu o sa am vreo surpriza. oricum multumesc

| Commapoint a răspuns:

Sunt multe cazuri in lume cand piercing-ul s-a infectat, dar nu foarte multe in Romania, mai ales daca te duci la salon, s-au cum ai scris si tu, ti-l poate face o persoana cu ustensile sterile. Nu e cine stie ce sa-ti dai o gaura in limba. Iti trebuie curaj, doare putin, este un component cu multi nervi al corpului. Si eu vreau piercing-uri, septum mai exact. Bafta

| AaliNuSh explică (pentru Commapoint):

Mi-e frica pentru ca nu stiu cum se va finaliza.:-s..eu vreau sa stiu indicatii de la cei care au..cat de tare doare.ce poti manca in primele zile..si orice alta informatie care e bine de stiuthappyoricum multumesc

| KristalPop a răspuns (pentru AaliNuSh):

În limbă vrei?

| AaliNuSh explică (pentru KristalPop):

Da. am specificat happy

| KristalPop a răspuns (pentru AaliNuSh):

Atunci în primele săptămâni nu bea supă fierbinte şi nimic rece. Spală-te pe dinţi şi evită locul.

| AaliNuSh explică:

Ce intrebare e asta?straight face.da. sunt.dc?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru AaliNuSh):

Te rog sa nu itit faci piercingul acela!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_8gqzVLOuT8

http://www.bibleuniverse.com/......ttoos.aspx

Dumnezeu sa te binecuvinteze! :)

| AaliNuSh explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Primul filmulet spune despre tatuaje..inca nu am de gand sa imi fac unul.iar ce scrie in paragrafele alea de biblie sunt superstitii.oh go on. oricum multumesc de sfathappy