| anonim_1147 a întrebat:

Buna!
Vreau piercing in limba!
Am discutat cu parinti dar nimic in favoarea mea.Nu ma lasa... Sunt minora deci nu imi pot da piercing la un salon autorizat.Nu imi prea surade mie ideea sa imi fac pe la prietenii ce au mai dat, dar pentru aceasta mare a mea dorinta sa spunem ca imi voi da.Eu nu prea discut cu parintii mei, doar intrebari din astea de genu : unde ai fost? ce'ai facut acolo? ti-e foame? ce faci? etc... Daca imi dau se poate observa?
Am mai auzit de o problema. Ce-a cu mancarea. Chiar atat de rau este incat 3 zile nu poti manca decat supe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu esti nebun/a, scuza-ma ca ti-o spun asa direct. Daca tot vrei ceva asa 'exotic'(stupid dupa parerea mea), mai bine baga-ti un drod in buric sau poate intr-o parte mai intima a corpului, dar lasa limba cel putin pana mai cresti.

| mgtow a răspuns:

Da pot sa se prinda ca ai un piercing (chiar daca tu zici ca il tii bine ascuns in limba fara sa vrei o scoti afara si zas te prind) asteapta sa te faci majora si iti faci.

| Minnie a răspuns:

Nu am mai auzit ca ai nevoie de acordul parintilor. Eu am 4 gauri intr-o ureche (inca 3 fata de cea obisnuita) si mi le-am facut inainte de 18 ani la magazine de bijuterii fara sa fiu intrebata nimic. Am cumparat cerceii din material special si mi-a facut gaurile.

| DianaDidi95 a răspuns:

Salut, nu este atat de rau incat nu poti manca 3 zile numai supe, este mult mai rau, timp de o saptamana nu ai voie sa bei sucuri acidulate, nu ai voie sa fumezi(asta daca o faci) nu ai voie sa mananci sarat, si o sa poti bea numai cu paiul, ca daca iti atingi locul acela cu mancare sau orice altceva, te doare de iti vn sa-ti tai limba!laughing[nu fara gluma acum, chiar este foarte dureros] Deci inainte de craciun sora mea{17 ani} isi dorea si ea, spunea ca ar fi cel mai frumos cadou pentru ea.defapt ea se ruga de mama de vreo 2 ani sa o lase sa-si puna, si pana la urma mama i-a facut pe plac, s-a dus frumos cu ea laun cabinet, acolo i s-a pus piercing-ul si cand avenit acasa nu putea sa manance nimic, si vorbea foarte greu, adica daca vrei sa-ti pui fara ca parintii tai sa stie, da, sunt modalitati sa-ti pui fara sa stie, te duci la prieteni.s.a, dar vor afla, pentru ca timp decateva zile, vi vorbi foarte greu si asa "ss-it"
Dupa cam 1 saptamana sora mea tot avea dureri si s-a dus la acel cabinet si i l-a dat jos, si Doamne fereste, daca te duci la vreo cunostinta sau la un prieten unde nu au tot ce trebuie curat, poti sa faci si o infectie de toata frumusetea, de la un simplu pierce poti sa iei nenumarate boli, eu nu te sfatuiesc, acum iti doresti cu tarie, dar cand vei fi mai mare, iti va fi rusine ca ti-ai pus.
Bafta, iar sfatul meu este sa nu-ti pui.

| AnGeL a răspuns:

Eu zic sa nu iti dai
intr-adevar vei avea probleme mari daca afla si nu poti manca decat supe si ceva mai usor (mult mai mult de 3 zile)

| nimenii007 a răspuns:

Hey`! si eu am piercing in limba de o luna, si mi la dat o colega intr-o pauza. nu doare deloc si nici nu mi s`a infectat! am avut grija de el: m`am spalat pe dinti de 3 ori pe zi, nu am fumat si nu am consumat lactate timp`! parintii mei nu stiu de el si chiar vorbesc foarte mult cu eibig grin.Deci bafta`! chiar nu doare... si e asa de sexy. ui` =p~

| anonim_1147 explică:

Intrebarea nu este pentru categoria SANATATE ci pentru categoria ADOLESCENTI dar din pacate nu am putut sa pun intrebarea la categoria pe care o doream... nu sunt interesata de raspunsuri gen : du-te la medic, "nu iti face", "pentru ce vrei? " Eu imi voi face, dar am pus aceasta intrebare pentru a afla daca se vede si cum este cu mancarea. Atata tot!