| Andreea_Tomin_2000 a întrebat:

Hei stie careva ce inseamna qt?
Funda

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In ce context?

QT in programare este un framework pentru interfetele vizuale in principiu.

| OnuOnulică a răspuns:

E o prescurtarea de la "cute".

| RainmakerX a răspuns:

Daca ti-a spus cineva "Ce qt esti" atunci a spus ca esti "cute", draguta.

Altii il folosesc pentru "cat" dar este rar intalnit si depinde de persoane.

In principiu... daca a spus ca "esti qt" atunci este de bine.

| Trumpinator a răspuns:

Inseamna "cutie". De exemplu : Hey, qt, how are you today? happy

| Adviceforeveryone a răspuns:

Hey! Are mai multe semnificatii dar cred ca cea care o cauti tu e "cute". Asa se prescurteaza cute(=dragut) uneori.

| Mrdijeiutz a răspuns:

Qt=qute=Dragut, frumos