| niic a întrebat:

Stie careva ce inseamna "bank holiday"?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Banca de vacanta.

| crisbebe a răspuns:

Banca de vacanta ceva de genul

| DraGfirE a răspuns:

Banca de vacanta[funda]

| miserupe a răspuns:

Banca de vacanţă, este simplu!

| Gherghe_Ionuț_1984 a răspuns:

Bank Holiday este o sărbătoare publică în Marea Britanie sau o expresie uzuală pentru vacanta public în Irlanda. Nu există nici un drept de a avea liber în aceste zile, deşi la majoritatea populaţiei li se acordă timp liber de la locul de muncă sau sunt platiti suplimentare pentru a lucra în aceste zile, în funcţie de contractul fiecaruia.

| Gherghe_Ionuț_1984 a răspuns:

Bank Holiday este o sărbătoare publică în Marea Britanie sau o expresie uzuală pentru vacanta public în Irlanda. Nu există nici un drept de a avea liber de la lucru în aceste zile, deşi la majoritatea populaţiei li se acordă timp liber de la locul de muncă sau sunt platiti suplimentare pentru a lucra în aceste zile, în funcţie de contractul fiecaruia.