| anonim_4396 a întrebat:

Hei,sunt putin confuz.
Pot spune ca am multi prieteni,dar foarte putini la care tin. Cred ca începe sa-mi placa cea mai buna prietena a mea, la modul "mai mult decat prietena", nu prea stiu ce sa zic despre asta.Ea se comporta foarte frumos cu mine,iar eu la fel cu ea, mereu incerc sa fac tot ce pot pentru a o vedea ca zâmbește. In ultimul timp imi pare ca am devenit putin stresant(cred),încerc prea mult s-o vad fericita si chestii de genu. Oricum, nu prea vreau sa stric relația de prietenie cu ea, asa ca vreau sa ma îndepărtez de gândul unei relații :\ Probabil as incasa un refuz sau ne-am despărții si probabil ar înseamna s-o vad trista si cum se îndepărtează de mine. De obicei asa sunt oamenii, dupa o relatie arunca si prietenia la gunoi.
Anyway, cum sa ma îndepărtez de gândul unei "relatii"? Ca deja am devenit panicat in preajma ei, iar asta nu se întâmpla înainte laughing
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sidonia07 a răspuns:

Daca te ai indragostit de ea inseamna ca este o fata deosebita, care are calitati pe care le admiri si in prezenta careia te simti bine.Indiferent daca si ea te place sau nu vestea o va surprinde si probabil se va speria, din acelasi motiv ca si tine.Cel mai intelept lucru pe care poti sa l faci este sa i dai senzatia ca nu ii ceri nimic, ci doar vrei sa i marturisesti ceea ce simti.

5 răspunsuri:
| Sidonia07 a răspuns:

Iubirea se naste dintr o prietenie frumoasa, ..fii sincer cu tine in primul rand si spune i tot ce simti, daca intre voi exista o prietenie"asa o sa ramaneti, daca ea nu ti impartaseste sentimentele..asta e, mai bine sa incerci decat sa ti para rau, bafta!

| Halestorm a răspuns (pentru Sidonia07):

Probabil si daca ii zic ce simt s-ar îndepărta de mine. E complicata treaba, o sa trebuiască sa îndur tot si sa ma mint ca nu simt nimic pentru ea. Multumesc de parere

| Halestorm a răspuns (pentru Sidonia07):

Apreciez sfatul tău. O sa vad ce o sa fac :\ Mulțumesc pentru timpul acordat.:3

| Sidonia07 a răspuns (pentru Halestorm):

Daca te ai indragostit de ea inseamna ca este o fata deosebita, care are calitati pe care le admiri si in prezenta careia te simti bine.Indiferent daca si ea te place sau nu vestea o va surprinde si probabil se va speria, din acelasi motiv ca si tine.Cel mai intelept lucru pe care poti sa l faci este sa i dai senzatia ca nu ii ceri nimic, ci doar vrei sa i marturisesti ceea ce simti.

| Anitaaaa a răspuns:

Gandeste te cat de importanta este prietenia voastra si cat de mult inseamna pentru tine...gandeste te ca o vei pierde daca risti sa se intample sa ii spui ca vrei o relatie cu ea.Trebuie sa pui raul inainte pentru ca asta te opreste sa faci si sa te gandesti la consecinte.Am treut prin asta si mi.am pierdut prietenul din copilarie..deci sfatul meu este sa vezi relatia voastra ca o prietenie stransa si ce s.ar intampla daca o vei pierde.e de ajuns atat..sa nu o strici. APRECIAZ.O SI ACCEPT.O..chiar daca ti.e greu.BAFTA!:* funda? big grin

| Maiuta a răspuns:

Incearca sa cunosti alte fete de care te poti indragosti sau...incearca sa iti spui sa ramai calm cand esti pe langa ea si amintesteti ce faceati voi doi ca prieteni inainte si incearca sa faci asta si acum si poate ai nevoie de ajutorul unui prieten gen sa iti faca un semn sa iti zica atunci cand esti stresant sau pari panicat. dar mai ales incearca sa iei pe rand motivele pentru care o placi si sa te gandesti la ele si poate unele o sa se schimbe nu stiu, eu zic ce as face eu, nu trebuie sa te iei dupa mine ca nu-s experta laughing)