| Oana_Jrr_1990 a întrebat:

Hei TPU :3. Am si eu o intrebare :
Am o prietea care se taie... Siiii nu vad rostul! Adica? Ce rezolvi cu taieturile, inafara ca iti faci rau?

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Oamenii astia is nebuni, n-ai cum sa te intelegi cu ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probleme psihice

| LoveSleep a răspuns:

Un psiholog ar fi perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil are o problema psihica. Cu timpul o sa-i treacă, poate. Eu obisnuiam sa mă zgârii cu bolduri pe mâini, dar mi-am revenit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o bati la cap se va revolta si isi va face mai mult rau, intr-un final isi va da seama ca a fost proasta si ca acest lucru nu o ajuta cu nimic.Atunci cand te tai la vene cica iti scade presiunea arteriala si te calmezi, dar am auzit doar...

| frostxtq a răspuns:

Nu draga, nu iti faci rau, esti cool si esti neinteleasa daca iti sfarteci pielea.
Nu ai ce sa ii faci prietenei tale, las-o sa ii treaca febra emo si aerul de bad girl si mai tarziu, cand o sa isi bage mintile in cap o sa regrete ca e plina de cicatrici.

| TPUuser199 a răspuns:

Ea asa se calmeaza. Are ceva pe suflet. daca e prietena ta, incearca sa aflii ce, si ajut`o! Are nevoie de sprijin.

| hhhapciuuu a răspuns:

O sa-i treaca. tuturor le trece pana la urma. da-i sa se uite la asta http://youtu.be/LrKDutGbmPE, in rest poti sa fii alaturi de ea, sa o intelegi si sa te opresti din a o judeca;)

| Gazelle a răspuns:

Poate ca asta e modul ei de a se linisti. In loc sa-si rezolve problemele, prefera sa isi faca rau. O poti intreba care sunt motivele pentru care se taie si sa ii dai niste sfaturi...