| avelinacsyu a întrebat:

Hei TPU, am aproape 14 ani și nu am nici fund si nici sanii prea mari, nu mi-a venit nici menstruatia. Lumea (baietii in special) ma batjocoreste uneori spunand lucruri despre asta si batand apropouri, chiar daca tot ce vreau eu e sa-mi traiesc viata si copilaria cat inca mai sunt copil. A inceput sa-mi fie rusine sa ies in tricou afara deoarece lumea sa uita doar la corp si eu pe langa ca nu am forme, sunt si destul de slabuta si pitica. Incerc sa nu bag in seama, dar chiar este deranjant. Ma simt din ce in ce mai trista din cauza asta.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CosminCD a răspuns:

Nu trebuie sa te simti trista. Ti-ar fi placut la 14 ani sa arati ca la 23? Lasa ca e mai bine asa cum esti. Vei imbatrani mai greu si vei arata tanara mai mult timp. Lasa-i sa rada, sa te batjocoreasca. Nu dupa asta se vede calitatea unui om. Iti sugerez sa ai o atitudine pozitiva si optimista, in ciuda faptului ca ciudatii astia rad de tine. Traieste-ti copilaria frumos, pentru ca nu o vei mai avea niciodata.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te apuci de un sport, ca sa te dezvolti!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu îi iei în seamă este singura soluție.

| Plato a răspuns:

Ignora-i, gaseste-ti prieteni trecuti de stadiul de homo-erectus.

Cumva, in clasele in care am fost eu nu s-a intamplat ca vreo fata sa fie batjocorita din cauza asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găsești pe net și pe YouTube exerciții de mărire a posteriorului. Legat de sâni, doar cu silicone ii poți mari. Dacă te consolidează, mai sunt o grămadă de fete care au fund dar nu au sâni (ma refer cu sens figurat pentru ca orice fata are). Și dacă faci exercițiile alea băieții o sa se uite la fund nu la sâni =)