| DedeEma a întrebat:

Deci ma enervează foarte mult băieții din ziua de azi. Sunt de-abia clasa a șaptea si deja băieții se uita la forme. Daca nu ai forme,nici un baiat nu vb cu tine. Adica serios acum. Si vorbesc despre tot felul de chestii gen: mama ce fund are aia,imi place bluza ta mulată ca iti pune in evidentă sânii,si fac tot felul de Glume perverse... La mine in clasa toate fetele sunt dezvoltate,le-au venit ciclul,sunt înalte iar eu efectiv arat ca de clasa a cincea,sunt ca o scândura, pitica, slaba si niciun baiat nu ma baga in seama. Abia daca mai stau cu 2 fete care si alea niște târfe vin cu sutien cu ditamai push up ul si cu decolteu pana in buric si blugi strâmți sa li se vadă fundu. Efectiv urăsc pe toata lumea. mamei i-a venit ciclul in a șaptea iar eu mai am nici o luna si termin a șaptea si nu cred ca o sa imi vina prea curand. Sunt singura din clasa căreia nu i-a venit si ma simt jenant si data pe dinafara. Iar băieții o si spun direct: Arati ca o scândura si nu ai forme..asa imi spun. Înainte chiar nu imi pasa dar de cand cu nesimtirea asta chiar ajung acasa plangand. Vreu doar sa imi vina ciclul odata sa am si eu coapse mari,sani etc. Gândiți-va doar ca picioarele mele sunt mai drepte decat peretele, am baieti in clasa care au sânii mai mari ca ai mei, si fara fund. Adica băieții sunt asa nesimțiți serios acum daca vreun baiat citește asta sa stiti doar ca fetele in clasa a șaptea nu trebuie sa aibă corp de 20 de ani asa ca încercați cu bully-ul chiar ma simt naspa si imi urăsc corpul.SUNT GENU DE PERSOANA CARE MĂNÂNCĂ FARA SA SE ÎNGRAȘE ma urăsc.

Răspuns Apreciat de Editori
| Cinga27 a răspuns:

O sa iti zic parerea mea sincera despre toata situatia asta. Fii convinsa ca intotdeauna, dar intotdeauna, oamenii inculti, necititi si necizelati vor avea valori si principii pe masura inteligentei lor. De ce crezi ca majoritatea populatiei este strict concentrata pe aspectul fizic? De ce sunt putini cei care apreciaza intelectul? Ei nu sunt constienti ca o data ce 2 oameni(aflati intr-o relatie) nu au ce subiecte sa mai discutie, relatia se incheie in punctul ala. Crede-ma ca scopul tau in viata nu este sa fii un bibelou de asezat in vitrina. Cam la asta se rezuma pentru ei notiunea asta de fata ideala, dar iti dai imediat seama de utilitatea ei daca aspectul fizic primeaza. Esti inca foarte mica, vei creste foarte mult pana la 20 de ani, este timp pentru toate. Nu vad de ce ti-ai dori sa fii in locul fetelor alora, avand in vedere modul in care zici ca se imbraca, ti se pare ca au valori sau principii sanatoase? Cineva care vine indecent imbracat la scoala nu doar ca dovedeste ca este de neam prost, ca nu stie sa adapteze o tinuta unui context, ca striga in mod disperat dupa atentie, ci si arata anumite predispozitii ale sale.
Tu trebuie sa fii o fata cultivata, citita, sa fii documentata pe toate subiectele posibile, sa uimesti prin bagajul tau de cunostinte oriunde mergi, fiindca te asigur ca frumusetea piere atunci cand se deschide o gura care face doar greseli gramaticale jenante si careia ii lipseste cu desavarsire logica, inteligenta si o baza solida de notiuni de interes cultural. Tu invata, fii prima, doar asa vei atrage simpatiile oamenilor destepti, cultivati si sunt ferm convins ca pe oamenii astia visezi sa ii ai langa tine. In rest, prostii si mediocrii intotdeauna vor admira ceva ce este lor accesibil, ceva in care ei se regasesc, niciodata nu vor aprecia o persoana care le este net superioara din punct de vedere intelectual, fiindca inteligenta nu este o valoare in viziunea lor.
A fi destept e rara avis astazi. Sper ca ai inteles mesajul meu. Multa bafta!

| Cinga27 a răspuns:

Discute*
Le este lor accesibil*

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baietii nu au nici o vina, ci natura. Daca o femeie nu ar avea forme si ar fi o scandura, nu ar mai fi atractiva. Deci mai putine relatii intre femei si barbati ceea ce duce la diminuarea speciei umane.

| Donsavas a răspuns:

Nu te urî. Ai si tu avantajele tale iar frumusețea unei femei nu se vede prin forme,ci trăsături si îngrijire proprie. Forme iti faci dacă rămâi complexata,prin operații,deși e doar un disconfort psihologic. Ce o sa te mai caute băieții prin liceu,n ai idee. Băieți sunt o grămadă si ce sa vezi,foarte multi cu potențial se vaită ca sunt singuri, nu e doar de preferinte, e vorba si de atașament si incredere in sine. Fii mai îndrăzneață în ceea ce privește feminitatea ta ca mai nou sunt sexy cele slabe care se mandresc cu asta! Asta nu le face mai puțin bune la pat, crede ma. Acum, tu faci cum crezi.

| CostinAlamariu a răspuns:

Hei, imi pare foarte rau sa aud asta si sper sa nu ti se para nasol ceea ce iti zic, dar e okay. Esti abia clasa a 7a. Corpul tau e in dezvoltare normala si faptul ca nu ti-a venit ciclul si nu ti-au crescut sanii e bine. Foarte multi adolescenti zilele astea au dereglari hormonale si din cauza acestor dereglari fetele din clasa ta sunt prea repede dezvoltate. Ciclul e nasol rau, nu-ti dori sa vina cat mai repede. Crede-ma, bucura-te de zilele astea pana mai poti. Nu ai de ce sa vrei ca baietii sa se uita la tine, cu riscul de a suna ca un adult plictisitor, ai timp de baieti mai tarziu. Mai ales ca baietii din clasa ta par niste nesimtiti disperati si extrem de imaturi. O sa vezi cand mai cresti ca oamenii vor aprecia bucuria ta, vor aprecia inteligenta ta, vor aprecia faptul ca esti respectuasa. Lumea colegilot tai e o lume trista in care copilaria a murit. Tu inca ai darul copilariei de care n-o sa-ti dai seama cat de valoros e pana ce o sa-l pierzi. Eu iti zic asa: nu mai pune la suflet chestile astea, esti mai buna decat ei, fii fericita ca inca esti copil pentru ca in curand n-o sa mai fii. Esti la varsta in care iti dezvolti inteligenta si personalitatea, iar lucrurile astea sunt foarte atractive la o fata. Nimic nu e mai atractiv decat o fata inteligenta si sigura pe ea, iar daca o sa faci exercitii fizice, o sa mananci sanatos si o sa ai grija de corpul tau o sa vezi ca o sa fii mult mai fericita decat colegii si colegele tale. Toate cele bune si sper ca te-am facut sa zambesti?

| Elide a răspuns:

Pentru Ce vrei coapse si fund? laughing Asta va preocupa pe voi in a 7a? Puneti frații mei mana pe carte ca mai aveti un an si apoi la liceu.e normal sa urle hormonii in voi dar eu consider că degeaba ai corp de milioane daca in creier dai de petrol