| Anonim1567886457 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor, nu știu ce sa mai fac! Sunt clasa a 8-a și urmează sa iau niște note foarte proaste la mate! Eu fac meditații dar trebuie sa iau materia mai de la început și pana atunci nu știu ce am sa fac la școala. Cand o sa ne aduca testele sunt convins ca toți ma vor judeca și îmi vor spune ca am examenul anul asta și lucruri de genul...îmi e frica sa mai merg la școala, plus ca profa de mate nu ma suporta și sigur o sa rada de mine(așa face mereu). Ce sa fac? Dați-mi nuste sfaturi va rog din suflet! Dau funda...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa te ambitionezi si sa muncesti cu adevarat la matematica, ca sa iei note bune si sa iei si examenul de capacitate.
Cel putin asa ar face un copil inteligent, care nu fuge ci ia taurul de coarne si rezolva problema.
Fuga nu rezvolva nota proasta si nici rasul colegilor, dar invatatul pe rupte, schimba parerile tuturor care te vor privii admirativ la sfarsit de an scolar.

| sierra1 a răspuns:

Anul școlar abia a inceput. Ai tot timpul să-ți revii doar să vrei să depui efort