| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de sfaturile voastre.
În septembrie am cunoscut la liceu un baiat cu un an mai mare si am devenit foarte buni prieteni. Ne intelegem bine este o persoana deschisa, atenta si inteligenta. E chiar genul de baiat foarte cuminte, nu fumeaza nu bea si e foarte interesat de scoala. Ideea este ca de la un timp a inceput sa imi faca cadouri, in ciuda faptului ca i-am spus ca nu e nevoie sa se deranjeze. Imi cumpara cărti, flori, ciocolata.
Mi-am cam dat seama ca ma place, dar nu sunt sigura ca simt ceva pentru el. Il apreciez foarte mult dar poate ca pe un frate, nu sunt sigura. Stiu ca se va apropia momentul cand imi va spune si nu as vrea sa il ranesc. Mai ales ca nu e genul de baiat superficial. Credeti ca ar trebui sa astept poate voi incepe si eu sa simt ceva pentru el? Niciunul dintre noi nu a mai avut o relatie.

1 răspuns:
| CelCarePriveste a răspuns:

De unde stii ca el nu a mai avut relatii? Crezi ca aparenta aceasta de baiat cuminte si alea iti spune asta? SIncer, si eu as zice la fel, insa am intalnit exceptii de care inca nu mi vine sa cred. Chiar stiu o fata care e exact acest gen si a avut deja 2 prieteni. Asa ca nu te grabi sa tragi astfel de concluzii, chiar daca e foarte posibil sa fie cum ai zis tu. Pe langa paranteza asta, tu esti cea care stie cel mai bine daca il place sau nu, raspunsul practic e la tine