| Sandra2571 a întrebat:

Hei TPU am o problema... de la un timp noaptea cand nu pot sa dorm ma gandesc la viitor, in sensul ca ma gandesc cand va veni ziua in care bunica mea pe care o iubesc enorm nu va mai fii, sau parintii mei, sau chiar catelusii mei si incep sa plang... mai ales ca acum o luna bunicul meu a murit si am invatat ce inseamna sa pierzi o persoana la c are chiar tii cu adevarat... va rog niste sfaturi: crying(

Răspuns Câştigător
| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

E normal sa te gandesti la asta dupa ce ti-ai pierdut o persoana importanta pentru tine. si eu am avut candva ganduri la viitor, asa ca ale tale, dar nu trebuie sa te afecteze. fiecare sta pe pamant atat cat trebuie, nu poti sa stai cu frica si sa te gandesti ca poti pierde persoanele dragi. candva ele nu vor mai fi, dar asta nu inseamna ca asta se va intampla acum. in niciun cazhappy! incearca sa iti arati afectiunea fata de parintii si bunica ta de cate ori poti, sa vada cat de mult ii iubesti si cat de mult tii la ei, gandul asta nu te va mai deranja cand o sa vezi ca familia ta te iubeste indiferent de ce va urma happy nu te intrista si incearca sa treci peste. nu in sensul sa il uiti! in sensul sa iti dai seama ca totul se intampla cu un moditv si nu ai de ce sa iti faci griji! stai linistita! happy

5 răspunsuri:
| yumary a răspuns:

E normal sa te gandesti la atsfel de lucruri, scumpo happy
Inteleg perfect sentimentul acela.
Sfatul meu e sa ii pretuiesti si sa ii iubesti acum, cat ii ai langa tine happy

Imi pare bine ca te-am putut ajuta big grin

| Sandra2571 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, apreciez mult si voi incerca sa nu ma mai gandesc... happy

| GyoChriss a răspuns:

In primul rand:nu trebuie sa te sperii pentru ca tuturor ne vine randul o data si o data.
In al doilea rand:nu te mai gandi la asta pentru ca iti vei face tie mult rau cu mana ta, si crede-ma ca stiu cum e.Nu te mai gandi la asta....gandestete la cu totul alt ceva.
P.S.:Condoleante pentru bunicul tau. sad

| Sandra2571 explică (pentru GyoChriss):

Multumesc...multumesc si pentru raspuns si pentru condoleanțe happy

| GyoChriss a răspuns (pentru Sandra2571):

happy