| Alia009 a întrebat:

Am o problema și va rog sa răspundeți cât mai repede posibil. Am fost de revelion la cabana cu familia și niște prieteni de familie. Acolo era o prietena cu care mă înțeleg foarte bine și încă un băiat cu care nu ma prea inteleg. În noaptea de revelion după ce aun plecat toți adulții am rămas noi 3. Ei aveau de gând sa bea și au pus manele, iar eu Cum nu le prea suport am plecat de acolo zicând ca mi-e somn. Nu știu ce au făcut, probabil s-au îmbătat, pentru ca prietena mea a vomitat foarte mult. Părinții au aflat, iar eu le-am spus ca nu am avut de a face cu nimic. Când am ajuns acasă, m-au pus sa le povestesc ce s-a întâmplat dar eu nu le-am spus mai nimic. Mama a spus ca o suna mâine pe mama prietenei mele și o întreabă ce s-a întâmplat. Problema este ca seara precedenta revelionului au băut iarăși, dar mai putin, și am băgat și eu vreo 3 shot uri. Mie frica ca acea fata sa nu îi spună mamei ei ca și eu am băut. Am nevoie de un sfat. Și nu îmi spuneți va rog sa îi spun mamei adevarul pentru ca deja i-am spus ca eu nu m-am atins de bautura. Nu știu ce sa fac, pentru ca dacă afla iese rău. AJUTOR!!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ar fi aiurea sa minta fata aia ca ai baut si tu cu ei, sau sa exagereze cantitatea de bautura de la 3 shoturi la o sticla sau mai stiu eu ce. laughing Spune-i daca afla ca ai baut 1-2 shoturi, pana la urma cantitatea aia nu e o tragedie si abia o simti.

| Laura a răspuns:

Ce e aşa mare tragedie că ai băut?

| cristimihailov a răspuns:

E doar chestie de cum prezinti: Alea trei shoturi au fost de fapt un shot, ca nu ai putut sa il bei deodata, asa ca ai incercat de cateva ori pana sa il golesti.

Practic ai incercat sa bei, dar nu ti-a placut si asta a fost.

| stefansfatuitorul a răspuns:

Sinucide-te si da vina pe fata aia ca sa se sinucida si ea

| Baciu_Rudyta_1989 a răspuns:

Spune-i lu ma ta ca nu stii nimic si ca nu ai baut nimic.
Daca bate apropo spune-i ca minte deoarece vrea sa scape de o parte din vina