| Roxika97 a întrebat:

Am o problema. Si vreau niste sfaturi.
Mm..Deci, acum 2-3 luni am inceput sa ma tai. La inceput o fost doar cateva, iar dupa un timp ..mainile mele erau pline de taieturi, erau unele peste altele. Mama e plecata din tara, si tata la fel, deci, nu mi-au vazut mainile. Oricum, acum nu ma mai tai, dar mi-au ramas foarte multe cicatrici. Si la sfarsitul acestei luni, mama vine acasa, + vine vara, iar eu am mainile distruse. Eu nu prea comunic cu mama. Pot spune ca nu prea ma cunoaste. Am o singura prietena, dar si ea, este la peste 2000km departare de mine, vorbim doar online, sau la telefon. Doar ei ii pot spune absolut tot. IN rest..Nu prea stie nimeni.
Mama ..nu stiu..sunt unele momente cand ma inteleg foarte bine cu ea, si altele, cand nici nu vreau sa o mai vad. Uneori imi doresc sa stie mai multe lucruri despre mine, si as vrea sa i le spun eu, fara sa afle de la altii ( cele mai mult lucrurui pe care le stie, le afla de la prietenii mei, din greseala ), si sa ne intelgem mai bine, dar. nu stiu, nu pot face asta. Imi este frica de reactia pe care o sa o aibe. Vara trecuta vorbeam pe mess cu prietena aia a mea, si mi-a zis ca vorbeste cu iubitul meu, si mama era langa mine, si a vazut ..si a inceput sa tipe etc. Asa face mereu, tipa la mine, si nu imi place, uneori ma tai cand tipa la mine. Am un frate mai mic, daca el ia o nota proasta sau face vreo prostie sau se loveste sau plange..etc, tot eu sunt de vina, si tot la mine tipa. Mie imi plac EMO, imi place stilul lor vestimentar, si aprul

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Viziteaza un psiholog... esti cazul clasic de copil parasit de parinti care au plecat la munca, de aici si toate problemele tale

| irinuk28 a răspuns:

Eu nu inteleg treaba cu taiatul pe maini.Inteleg ca ai nervi, dar daca te tai pe unde apuci, crezi ca o sa te faca sa te simti mai bine? Caci totusi taietura nu poate sa iti rezolve nici o problema, ba din contra iti inrautateste situatia.

| LauBau a răspuns:

Faza cu EMO o inteleg ca iti place cum ese imbraca si ca sunt aspri, dar nu merita sa te tai in primul rand ca o rana se poate infecta si atunci char ai dat de "dracu", incearca sa nici nu iti pese de ce zice ea, eu asa fac, poate sa tipe toata ziua ca nu imi pasa.