| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am o problema. Ziua mea este cat de curand iar eu am invitat deja majoritatea prietenilor dar intre timp a intervenit o problema si nu imi mai pot tine ziua.Probabil ei nu ar intelege situatia dar este destul de intemeiat motivul. Cum as putea sa ii anunt fara sa se supere (si eventual sa fac cinste cu o pizza/un suc in schimb ). A da, si in special cum sa il anunt pe iubitul meu cu care sunt impreuna de cateva zile si spune in continuu ca abia asteapta ziua mea crying, nu as vrea sa inteleaga gresit sau sa creada ca nu vreau sa il chem la ziua mea ..este primul an in care nu dau petrecere si e cam ciudat. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Sa nu uiti Niciodata Prietenii tai adevarati nu te vor parasi. Sunt sigur ca daca le vei explica motivul ei vor intelege. Poti sa faci astfel sa le spui ca zia ta nu se va mai tine la data si locul stabilit si ca o vei face mai de vreme sau mai tarziu. La fel de sigur sunt si de faptul ca iubitul tau va intelege situatia, dar cel mai indicat este sa le spui motivul stiu ca unii vor fi dezamagiti iar dupa un timp isi vor reveni. Daca stii ca acel motiv este unul foarte solid atunci sigur vor intelege. Cu aceasta ocazie iti doresc un sincer si calduros La Multi Ani, sa ai parte de tot ce iti doresti.

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Nu o sa se supere, crede-ma
Pur si simplu le spui ca nu se mai tine si eventual ii inviti la pizza sau suc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spui ca a intervenit o problema si numai poti sarbatori ziua de nastere. daca au iq superior maimutelor inteleg, daca nu, aduci multe banane la petrecere pentru ei toti si ai scapat usor.

| JvLk a răspuns:

Îți tii petrecerea de ziua ta mai repede sau le spui adevarul când ii chemi pe toti la un o pizza/o