| 000000643682 a întrebat:

Hei TPU, am o relație de aproape 3 ani,am fost la un eveniment împreună (la servit)noi doi si inca o tipa din satul nostru natal. Am obs ca ea se cam apropia de el,n-am spus nimic crezând ca aberez, iar la un moment dat ea a ieșit din bucătărie sa meargă spre sala,el după ea(n-am observat daca aveau ceva in mana,pahare, farfurii, etc) imediat după la 2-3 pași in spatele lui am ieșit si eu mergând spre sală si l-am văzut pe el pălmuind-o pe ea peste fund si zâmbind si ea la fel,după care el s-a întors si m-a vazut, a zâmbit ca si cum n-a făcut nimic.
Faza e ca el în fața mea o ignora,in trecut a făcut multe greșeli si gesturi penibile dar l-am iertat,cerându-și iertare si promitând ca se schimbă. Toată lumea știind ca suntem împreună(multe neamuri si prieteni) m-am simțit penibil făcând gestul ala fix la evenimentul ala.
Menționez faptul ca eu am mers la eveniment la sora lui la servit,deoarece i-am promis că o ajut, am rămas pana la final cu greu, mi-a stricat toată starea.
In momentul de fața suntem despărțiți,m-am despărțit de el fix in momentul ala, a venit la mine plângând că îi pare rau. A avut ca scuză faptul ca a vrut sa o împingă sa între înăuntru in sală ca el nu avea cum sa deschidă ușă si ea era in fata si mergea usor(dar pe fund a avut mana libera sa o atingă?) Neamurile mele(frate,verișori,mătuși) mi-au mai spus ca atingea fetele pe fund,etc,dar n-am crezut,acum ca am vazut cu ochii mei,mi-am dat seama ca daca face asta cand este cu mine, eu fiind prezenta acolo, ce face cand e singur..acum va întreb pe voi,fete si băieți,ce părere aveți? Da,stiu ca e băiat si unii o sa ziceți ca e băiat si se mai întâmpla, NU,DACA E BAIAT NU ÎNSEAMNĂ CA POATE FACE ORICE,NU INSEAMNA CA ISI POATE BATE JOC DE O RELATIE DE DURATA SI SENTIMENTELE UNEI PERSOANE,DACA ACEL BAIAT MA IUBEA, MA RESPECTA,IAR ACEST GEST EU CRED CA ESTE UN GEST URÂT, daca eu ca fată făceam ceva de genul, toți săreau pe capul meu. Nu,nu e așa. Când iubești, nu îndrăznești, de fapt nici nu te gândești macar sa atingi o alta persoana si mai ales pe fund.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Lasă-l dracu, e un tâmpit. ăsta dacă e cazu să te căsătorești cu el după ce se vede instalat la casa lui și știe că gata are garanția că te are se duce și te înșală cu cine apucă. sau nici nu-și mai cere scuze pentru astfel de gesturi. are în caracter să nu se poată limita la o singură femeie

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bai bai... usor. Nu e capat de lume. Acele cuvinte scrise cu CAPS Lock-ul activ ar vrea sa insemne ca le spui cu nervi sau ceva? :/

Si... nu ai mai inrebat asta si ieri? Vrei sa te descarci sau ce?

Oricum, sa revenim. In primul rand, da, te-ai despartit, esti nervoasa, nelinistita si acum nu stii ce sa faci. Ai facut bine sau ai facut rau. Nu trebuie sa ne motivezi noua alegerea facuta. Daca te ajuta, iti dau dreptate. Daca iubesti pe cineva, nu faci asa. A fost un gest urat din partea lui. Dar acum cu gandirea... nu e chiar asa. Adica barbatii sunt condusi de impulsuri sexuale, ne poti sa ai control tu asupra gandurilor lui. Dar gandurile sunt ganduri si faptele fapte.

Dar totusi, nu te-a inselat pana la urma. Daca in acesti 3 ani, nu a facut nimic in acest sens atunci nu ar trebui sa fie probleme. Stai de vorba cu el, daca el iti cere asta si intreaba de ce a facut asta.
Inteleg ca esti fata si spui astea, ai dreptate, nu ii iau apararea lui. Fetele mai ales pun la suflet foarte mult orice suparare si raman blocate cu ea ceva timp.

Dar totusi... noi nu te putem ajuta cu nimic. Oricate intrebari o sa pui nu o sa se schimbe nimic. Nici tu nu stii ce sa faci, nici noi. Nu iti putem spune sa te impaci cu el sau sa nu te impaci cu el. Nu stiu... stai asa o perioada, vezi ce zice si el. Daca incearca cu disperare sa ajunga la tine, atunci o sa ai un moment in care o sa stii ce sa faci.

PS: vezi sa nu puna si el intrebare pe TPU despre astawinking

| 000000643682 explică (pentru DoarBogdan):

Nuu, nu am scris partea aia cu litera mare pentru a da impresia ca sunt nervoasă, sau urlu sau ceva, Doamne fereste, doar ca unii au tot spus asta si am vrut sa scot in evidenta ca pentru mine fetele si băieții sunt la fel cu drepturi egale. Îmi cer scuze daca am dat impresia asta.
Mda, nu stiu, probabil o sa mai astept sa mai treacă ceva timp sa vad cum decurg lucrurile, mulțumesc?

| Andreeush a răspuns:

Dacă te-ai despărțit de el nu mai are rost să te complici. Lasă-l, nu merită să te mai gândești la el.