| Denisadraguta a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema.
Deci, am 16 ani si cand am inceput scoala a venit un baiat nou in clasa noastra, dar eu il cunosteam pentru ca era genul de baiat popular in oras si toata lumea stia cine sunt. La inceput ma intelegeam binisor cu el, adica nu ne prea vorbeam ca nu aveam ce sa vorbim, dar cand ne mai intalneam pe strada ne opream sa vorbim, mai ieseam cateodata la suc, dar in grup cu ceilalti colegi, bineinteles. Dupa un timp am observat ca a inceput sa se uite foarte insistent la mine, adica si cand veneam la scoala si intram in clasa el se uita incontinuu la mine chiar si atunci cand observa ca il vad..ma rog, ati prins ideea...si incepea sa se comporte mult mai frumos cu mine, dar doar pe strada caci la liceu abia de ma baga in seama, insa pe strada ma lua in brate, ma pupa pe obraz si intr-o zi cand am dat sa il pup pe obraz el a intors capul si m-a pupat pe gura. Ei bine de atunci a cam inceput sa imi placa de el mai ales cand el avea acelasi comportament si se uita la fel la mine, lucru ce m-a facut sa il plac mai mult.
Dar acum 2 zile, o fata i-a spus ca imi place de el si ieri imi frica sa vin la scoala de rusine, pentru ca nu stiam cum o sa reactioneze.Astazi cand a venit la scoala eu incercam sa fiu distrasa si sa nu ma uit la el, sa fiu indiferenta ca sa creada ca de fapt nu imi place de el (nu ma deranjeaza faptul ca stie, dar stiu ca daca stie crede ca poate sa faca orice cu mine). Si stateam cu spatele la el mereu si o colega mi-a spus ca se uita intr-una la mine, dar a devenit foarte distant si acum chiar nu ma mai baga in seama deloc. Adica nu mai ne spunem nimic.
Va rog, oare de ce credeti ca face lucrurile astea si ce as putea sa fac sa il fac sa ii placa de mine sau macar sa fim la fel ca inainte. Adica am incercat si sa ma aranjez mult mai mult ca inainte eram genul de fata mai baietoasa, adica ma imbracam in blugi, tenesi, tricou si parul intins, bulce lejere sau o coada de cal. Acum am incercat sa ma schimb ca sa fiu macar jumate ca fetele alea superbe cu care sta el da nici macar nu stiu daca merge pentru ca habar nu am ce gandeste.

Help! Fundita! :*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

1. Daca-ti place de un baiat si el te pupa, nu-i intorci spatele a doua zi.
2. Lui ii place de tine asa cum esti tu, nu incerca sa fii...alta.
3. Du-te si pupa-l si spune-i ca te-ai comportat ca si un copil fara minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creaza o atmosfera, apropie-te de el si sarutal pasional ca sa tina minte asta.

| Rmc_Alee_2000 a răspuns:

Pai cred ca si el te place si cand a aflat ca si tu il placi.Dar ai devenit distanta si crede ca nu mai are rost sa insiste daca tu il icnori si nu trebuie sa te schimbi poate el te place asa cum esti si incearca sa te imprietenesti su fetele alea cu care sta si afla de la ele ca rede si chesti din astea am trecut si eu prin asta si stiu cum e si am inceput sa stau su gasca lui si suntem foarte bine acum. Sper ca te-am ajutat. FUNDA.