| dydda a întrebat:

As avea si eu nevoie de putin ajutor. Deci sunt clasa a 12-a si imi place din a 9-a de un coleg. In a 9- a si a 10-a veneam impreuna la scoala si ne duceam impreuna acasa( stam in acelasi cartier), dimineata ma astepta in capatul strazii iar amiaza ma ducea de cele mai multe dati pana in fata casei. Am vrut o data sa ii zic ca il plac prin a 10-a dar cand am incercat mi-a zis ca mai bine sa nu o spun pentru ca vom strica prietenia. in a 11-a a venit un nou coleg in clasa si nu mai venea zilnic cu mine pentru cei doi mergeau unu la altu acasa de cele mai multe ori.Azivara am fost impreuna la un majorat si ne-am comportat ca un cuplu dar dupa nu a mai fost nimic. anul asta am inceput iarasi sa mergem impreuna la scoala dar cu autobuzul pentru ca el are un frate in clasa 0 si trebuie sa il aduca la scoala dimineata.problema mea este urmatoarea : avand in vedere ca mai avem numai trei saptamani de scoala ar fi bine sa ii spun ca il plac sau sa astept sa termin scoala? El e mereu dragut cu mine in particular si inca vorbim orice exact asa cum o faceam pe vremuri si vorbim si pe whatsapp cand suntem acasa chiar daca el a spus ca nu este un baiat care sa vorbeasca prea mult pe retele sociale, dar la scoala sunt parca invizibila pentru ca toti ceilalti ii distrag atentia mai tot timpul. Ar fi vreo sansa sa ma placa? Ar treb

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sansele sunt foarte mici sa aiba si alte sentimente decat cele de prietenie. Nu se poate concepe ca in toti acesti ani sa nu fi incercat macar sa se manifeste ca un indragostit in cazul in care ar fi avut astfel de sentimente fata de persoana ta. Ai putea face o ultima incercare pentru a fi cu inima impacata ca ai facut tot posibilul pentru a-l avea. Nu vad de ce n-ai incerca chiar daca si tu iti dai seama ca te lupti in zadar pentru o cauza de fapt pierduta. Speranta nu moare niciodata.Succes.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate, nu, nu-i spune nimic. A avut atatia ani timp sa vada si a fost cel putin chior. Asta nu inseamna ca nu puteti fi in continuare doi buni amici.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Probabil ca nu, din cauza deficientelor de ortografie.

| dydda explică:

In a 9-a si a10-a cand ma ducea pana in fata casei imi dadea multe indicii ca m-ar placea dar nu a zis-o niciodata direct. Si acum cateva zile mai aveam niste treaba de rezolvat si i-am zis ca se poate duce inainte singur si totusi m-a asteptat... nu stiu ce sa cred.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dydda):

Asa cum ti-am scris,s-ar putea sa fie o dragoste nemarturisita din cine stie ce motiv particular. Fii tu mai "indrazneata" sau mai tupeista si fa pasul necesar. Fa-i propunerea sa iesiti impreuna la plimbare, la un film, un spectacol, Invita-l pur si simplu sa te insoteasca. Vezi cum reactioneaza, ce zice, deoarece s-ar putea sa reusesti doar astfel.Nu ai nimic de pierdut poti fi doar in castig ori care ar fi rezultatul final.Incearca.