| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema sa ii zic asa, acum 2-3 luni un baiat dupa facebook mi-a scris si ma tot injura apoi l-am blocat. Dupa 2-3 saptamani o aud pe prietena mea ceea mai buna ca se aude cu un baiat pe facebook si ca se plac,i-am cerut linkul sa il vad si nu imi dadea pagina straight face apoi am intrebat-o cum il cheama. si atunci am vazut ca e baiatul cu care eu ma certasem la caterinca! acum ea numai vb cu el dar el ia dat un msj acum si ia zis ca eu i-am trimis cerere si ca i-am confesat lui tot felul de lucruri despre prietena mea. Adevarul este ca eu i-am dat cerere atunci cand ea mi-a zis de cine e vorba si am vrut sa nu raman certata cu el pentru ea, pentru k ei se auzeau, dar eu nu am vb cu el dupa aceea cu atat mai mult sa ii zic lucruri despre amica mea! Acum ea mi-a spus ca el ii va trimite o conversatie cu mine si el in care ii va arata ce fel de prietena sunt eu! mi-e teama sa nu scrie el aceea conversatie sa o faca falsa..si prietena mea se va certa cu mine pe chestia asta! ce imi sugerati? am 1000 de nervi de cand am aflat asta. va rog fara glume..multumesc. (funda pentru cel mai bun rasp )

4 răspunsuri:
| Pozitivciik a răspuns:

Parerea mea este c nu trebuie sa cheltui nervii pe ceva care nu este adevarat lasa lumea s gandeasca si sa vorbeasca ce vor, eu tot am fost prin asa ceva adica eram cu o fata si mai vb cu una apoi acea cu care vorbea spunea toate lucrurile urite, minciuni destre mine ca tipa ziceam celei cu care ma intalneam cuvinte care eu nici nu le spuneam pentru a face rau intre noi si tot cu nervi cu batai de cap insa am trecut peste acelea si ma simt putin mai singur insa mai odihnit Cel mai bine pune prietena ta sa aleaga intre tine si acel baiat (Apropo cind perzi un parinte este mai tragic decit cind perzi un prieten) Asa ca nu fi chiar asa de Inervata pe niste Mucosi!
Succes!

| pcobra a răspuns:

Caz tipic de bully-ing ca in Statele Unite. Eu iti zic sa te duci la Politie, dai acolo o plangere, chiar daca iti zic ofiterii ca nu se ocupa de caz - legea spune ca trebuie sa accepte ORICE DECLARATIE, chiar de am scrie "mi-am pierdut creionul" ei trebuie sa accepte acea declaratie. Si vb si tu cu prietena, sa stie si ea adevarul cum ai scris si aici. Si vb si cu parintii - crede-ma, ei te pot ajuta cu de toate, inclusiv demersurile la Politie. Eu zic ca asemenea oameni trebuie opriti, sa nu mai faca nimic de genul! Si tu, nu cumva sa te lasi intimidata de vorbele lui de 2 bani... se merita? Nu prea!

Răspuns utilizator avertizat
| pcobra a răspuns (pentru Kranci):

Ma bucur ca tu esti inteligent rau