| Sonia12345 a întrebat:

Hei, TPU. As dori si eu o lista completa de rechizite pentru clasa a 7 a. Sa mi mai pun coperte la caiete si carti? Ce parere aveti avand in vedere ca sunt a 7 a? Nu m am hotarat inca. Cam cat costa copertele, daca stie cineva? Iar in legatura cu caietele, ce parere aveti de cele cu spirala? Sunt mai rezistente? Multumesc, ofer funda. :*

Răspuns Câştigător
| MissKatherine a răspuns:

Acuarele,caiete(cu spirala, dar mari/cam 13-14 caiete ti-ar trebui big grin ), bloc de desen, pixuri(iti poti lua din alea care sterg, si eu mi-am luat din cora cu 30 lei 3 pixuri din alea + 3 rezerve), creioane 2-3, trusa de geometrie (daca nu ai )
Caietele cu spirala cele mici costa aproximativ 3 lei bucata, iar cele mari 6 lei bucata.
Pe mine ma costa cam 100 lei thinking
daca ti-ai lua caiete cu spirala hai sa zicem 150 lei aproximativ.
Succes in noul an scolar scumpo. :*

3 răspunsuri:
| MissKatherine a răspuns:

App si copertile costa in jur de 1, 5 lei bucata gasesti la orice librarie apropo cu hannah montana sau hello kitty o sa pari prea copilaroasa, incearca niste coperti normale, caietele cu spirala sunt cu 20% mai rezistente ca celelalte din cauza foilor, pa pa :*

| bobocelXD a răspuns:

Ai putea sa iti iei niste coperti pentru a proteja caietele de mizerie sau indoituri. in clasa a 7a am avut coperta cu hello kitty si Hannah Montana. si eu nu am incredere in cele cu spirala. in plus, sunt deranjeante

| anonimcamine a răspuns:

Si eu trec a 7a si am de gand sa imi cumpar chestii roz cu sclipici si hello kitty vreau sa ma bucur de copilarie pentru ca nu sunt adult la 12-13 ani! BUCURATI-VA DE COPILARIE!