| Alexutza1712 a întrebat:

Hei, TPU! As povesti pe scurt, dar la mine scurt inseamna lung... Deci scuze...

Sa incep:
Imi place de un baiat de la mine din clasa si un prieten de-al lui stie asta si i-a zis si lui. De unde stia el, habar n-am. Deci Rares, ca asa il cheama, stie.

Suntem si prieteni buni. Dar neaga faptul ca il plac si ma deranjeaza.
Intr-o zi l-am invitat la un capucino, ca sa stau mai mult de vorba cu el, dar a zis: lasa, nu consuma banii pe degeaba. Cu un ton asa, nu stiu cum sa zic... Dezgustat?! Si acum sunt plecata din tara, pe o perioada de doua saptamani, si nu prea am avut cum sa vorbesc cu el. El neavand retrle de socializare... Oare ma place si el?
Voi ce ziceti? Mi-e frica sa nu ne fii stricat relatia de prietenie! Am mari emotii pentru atunci cand ma intorc!

Help meeeee!

Răspuns Câştigător
| chitaramea a răspuns:

In primul rand nu.l mai invita undeva daca faci asta numa pentru ca il placi si in scopul asta! Baietii isi dau seama, sau cel putin ar trebui daca au putin creieras cand fetele il plac pentru ca noi, fetele ne exteriorizam mai usor, sau cel putin ne este foarte greu sa ne ascuntem sentimentele in anuminte momente. Incearca sa te comporti cat "mai ca un prieten" cu el pentru ca baietii nu trebuie fortati de o fata, el are timp de gandit despre tine si daca vrea ceva cu adevatat va sti singur sa vina la tine. Si in general ei tanjesc dupa ce le este mai greu sa atinga nu iau tot ce primesc pe tava ( si aici ma refer la baietii mai de "calitate" ) Ei vor sa vaneze nu sa fie vanati. Asa ca lasa ca lucrurile sa vina de la sine, nu forta si fi tu inseti e cel mai important sj atragator. Bafta!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ii place, dar nu capucino!

| chitaramea a răspuns:

Si apropo.m like pentru Rares ( ma refer la nume ) laughing)