| Nayuky a întrebat:

Hei TPU..As vrea ceva idei despre cum sa ajung in japonia..nu pot aplica pentru bursa decat peste 2-3 ani (eu am 14 si sunt in clas-a a 9-a la profil de teatru). Nici nu se pune problema sa astept atat visul eu e sa fac liceul in japonia daca astept de suce totul peste 3 ani o sa fiu in clasa a 12-a. sinu stiu ce sa fac.Sunt mare fan Anime si Animax. Iubesc animeurile si Aimaxu numai ca ma simt si bine si rau daca ma uit, nu mai am stare simt ca imi vine sa urlu.Nu ma mai pot uita la nici un anime si nici macar la Majide..incep sa o iau razna(nu chiar dar imi vine sa plang) nu mai pot imi doresc prea mult sa merg in Japonia si sa fac liceul acolo.Nu fac nici un sport de performanta ca sa pot la o bursa sportiva sau ceva de genul.Nu-mi pasa daca toata lumea rade de mine cvreau sa merg in Jpaonia, cum fac unele persoane pe care le cunosc eu tot vreau sa merg ii doresc asta de la 7 ani insa doar acum m i-a cineva in serios(parinti).Eu ador limba japoneza si tot ceea ce tine de Japonia, chiar luni o sa ma inscriu la un curs de japoneza si as vrea neaparat ca intr0un an sa pot sa plec, ceva idei? Va rog mult
Dau fundita
Multumesc^.^

Răspuns Câştigător
| palmaciu a răspuns:

Buna daca vrei sa ajungi in japonia eu ina am cautat diverse schimburi de student si am gasit doar acest site http://www.highschools.ro
desi costul programului este cam piperat sper sa te ajute daca gasesc si altceva cum ar fi vreo... bursa pentru elevi te anunt, ok ca si eu as vrea sa merg acolo. PAPA

6 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Nu prea ai avea cum asa intr-un an pentru ca dureaza ceva timp ca sa inveti limba si scrisul.

| Nayuky explică (pentru Hikari):

M-am cam razgandit de cand am pus intrebarealaughingacum astept sa termin liceul ca sa pot pleca.Multumesc ^.^

| Hikari a răspuns (pentru Nayuky):

Ok laughing

| subfocus a răspuns:

Cu avionul?

| Nayuky explică (pentru subfocus):

Da mersi si sa fac ce?laughing nici nu ma primesc in Japonia daca nu am un motiv ca sa merglaughing nu intra oricine in japonia

| RazaDeLumina a răspuns:

Pai mai bine astepti putin dupa aceea rezultatele for fi satisfacatoare;;;