| Kim_Ioana_1990 a întrebat:

As vrea o ocupatie pentru vara, de care sa nu ma plictisesc. (Ex: facutul de fotografii, colectii). Ce alte idei aveti? Dau funda pentru cele mai multe sugestii.

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Ai putea sa te apuci sa colectionezi timbre sau bani vechi.Fotografiatul e frumos, dar trebuie sa te pricepi bine si na...ca ocupatie ai putea sa citesti carti ca:Narnia sau in special de aventura sau de razboi daca vrei.Ai putea vedea seriale cu subtitrare in engleza sa mai inveti limba aceea.

| Elena567223 a răspuns:

Daca iti place sa scrii atunci poti incerca pe wattpad.com pentru ca e o comunitate faina
Daca iti place sa citesti poti sa cauti carti PDF si sa le ti evidenta pe goodreads.com pentru. ca si asta e o comunitate faina
Daca iti place sa calatoresti poti sa-ti cumperi un fel de agenda si sa planuiesti excursii in ea, detaliat, inclusiv preturile biletelor de avion, hoteluri. etc
Poti sa iti vizitezi mai mult bunicii, verisorii, unchii pentru ca poate asa iti cunosti mai bine familia si descoperi lucruri noi despre ei si le povestesti si tu despre pasiunile tale si poate bunicii si unchii o sa-ti spuna povesti din alea faine din tinerete laughing
Poti chiar sa incepi un jurnal pentru ca tot ce vei scrie acolo peste 1 an o sa ti se para foarte interesant si o sa te redescoperi si o sa te inspire.
Daca esti pasionata cat de cat de stil poti sa intri pe site-ul polyvore.com si aici poti face seturi foarte faine de haine si sa primesti tot felul de titluri si trofee digitale legate de stil si lumea sa-ti aprecieze stilul.
Poti sa inveti o limba straina, eu as alege una mai ciudata cum ar fi poloneza sau poti pur si simplu sa aprofundezi in engleza citind carti in engleza sau sa cunosti persoane noi.
Poti sa joci si jocuri video pentru ca unele sunt chiar foarte faine, cum ar fi Assassin's Creed, World of Warcraft, Star Wars: The Old Republic, League of Legends, Devil May Cry, Need for Speed.
Poti sa cunosti lume noua pe Omegle sau Chatroulette sau mai e un fel de joc numit IMVU care e un fel de combinatie intre a vorbi cu oameni din toata lumea si sa-ti personalizezi un avatar foarte fain.
Poti sa te intalnesti cu prietenii si sa va faceti poze dupa care sa faceti un album intitulat "Vara 2017" si sa va amintiti mereu de ce ati facut cand v-ati intalnit.
Daca esti o persoana mai sociabila poti sa te apuci sa faci Vlog pe Youtube pentru ca si asta e o activitate faina laughing
Cauta muzica noua si in alta limba in afara de engleza daca vrei, pentru ca si in alte limbi suna bine muzica si e ceva mai special si interesant.
Mult succes si sper ca macar una din ideile astea sa le practici vara asta! happy O vara faina sa ai happy