| anonim_4396 a întrebat:

Ca orice adolescenta (am aproape 17 ani), sunt si eu indragostita de un tip de aproape un an. Suntem apropiati, iesim tot timpul, ne imbratisam, ne uitam la filme, ne sfatuim, ne ajutam, vorbim zilnic, are grija de mine etc. Nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ce simt. Accept orice sfat, dar mi-ar placea sa vorbesc cu un baiat. Daca se ofera cineva sa vorbim prin mesaje, as fi foarte recunoscatoare si in mesaje as putea explica exact cum e situatia si ce se intampla. Multumesc anticipat! puppy dog eyes O seara buna :*

3 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Prin comunicare, spune.i tot ce simti!
E cel mai sigur asa!

| PinkLips847 a răspuns (pentru resemnat):

Sunt o fire mai timida si putin sensibila si imi exprim greu sentimentele. Asta e problema mea...

| resemnat a răspuns:

Si daca nu faci ceva in sensul asta, vei avea numai de pierdut! Asa vei face cu el, apoi cu urmatorul, cu urmatorul...si tot asa!

Nu trebuie sa iti fie rusine pentru ceea ce simti, cu rusinea mori de foame cum se zice!