| ApofissPapaya a întrebat:

Ce faceti de Revelion? Stiu ca mai e mult dar totusi, mie imi place sa fie planificat totul. laughing Si nu ma refer la locul unde mergeti...eu merg la o prietena, dar nu stim ce sa facem, ce sa jucam si ce sa mancam. Dorm la ea peste noapte cu inca alte persoane. Imi dati va rog niste idei? Funda mare si voturi!

Răspuns Câştigător
| Curious9 a răspuns:

Din cate observ, cred ca esti fata...si deoarece sunt baiat nu pot sa-ti dau idei prea buna, dar totusi as putea incerca. Daca te pot ajuta unele dintre ele, eu ma bucur.
Ce as face eu de revelion:
- joc carti pe mici "porunci"
- adevar, provocare.
- niste muzica de seara, linistita pe fundal ( putin romantica, uneori treista/vesela tongue ), selectata dinainte
- ceva de rontait tongue...seminte, floricele ( eventual pentru un film ) stiksuri ( chipsuri, saratele, bazaconii happy ) niste prajituri mai speciale gen "alba ca zapada" "rulada cu banane" "prajitura cu smantana" ( astea 3 sunt preferatele mele ) iar daca vreti neaparat mancare: puteti alege intre cartofi prajiti cu un bol mic de salata ( cu cascaval [ nu cu branza, deoarece nu toata lumea o adora ] ) sau pizza + Neaparat cola ca sa puteti rezista toata noaptea
- la capitolu jocuri, trebuie sa aveti minim 4-5 persoane ca sa puteti realiza ceva interesant ( daca indeplindesti cerinta, da-mi un reply si iti scriu mai multe la rubrica asta )
-de asemenea, neuitata baba oarba laughing, jocuri cu baloane ( le umfli si le dati de la una la alta fara sa atinga pamantul ( acu depinde si de varsta ) etc
-de asemenea, poti tine Pc aprins sa mai dati pe youtube la ceva clipuri haioase, un facebook ( le arati baietii draguti si other staff )
-faceti poze ( neaparat ) - si sa radeti cat mai mult in poze laughing si va fi o amintire f placuta
- puteti canta karaoche sa radeti si mai mult ( dar nu intreceti masura ca sa nu va suparati intre voi )

Cam atat imi trece in cap pana acum, daca imi mai vin idei, scriu. Si daca ai ceva de intrebat, nu ezitawinking

1 răspuns:
| Curious9 a răspuns:

Merci pentru funda. Iar referitor la nr de persoane, voi continua prin a propune cateva jocuri, dupa cum am promis.
1. Vanatoarea de fete
-va trebuie nr aprox egal de fete si baieti
-minim 8 persoane
Se asaza scaunele in cerc, si se aseaza fetele pe ele. In spatele fiecarui scaun, sta un baiat. Incepe jocul! ( alegeti un cuplu care sa inceapa ). Baiatul care incepe, face cu ochiul la o fata din grup. Daca fata observa, si pleaca de pe scaun si ajunge la baiat, fata "lui" si cu fata selectata fac schimb de locuri. Dar daca baiatul fetei careia i-a facut cu ochiul observa si el si atinge fata ( doar sa atinga ), fata se intoarce innapoi la el. Si baiatul care a inceput incearca din nou, pana isi capata si el o fata noua happy
2. 4 Regi
-minim 8 persoane
Se aseaza scaunele in cerc. Dintre ele, sunt selectate 4 scaune, mai cu motz, numite "scaunele regilor". Se aseaza jucatorii pe scaune dupa forma fata-baiat-fata-baiat.etc. Se scrie numele fiecarui jucator pe un bilet, si fiecare isi trage la sorti "noul nume", pe care trebuie sa-l tina minte. Incepe jocul! Un jucator zice "vreau sa fac schimb de locuri cu jucatorul X" (oricine din grup). Se ridica jucatorul care a primit biletelul cu numele X ( nu cel real ) si face schimb cu cel care l-a chemat. Apoi, jucatorul X, cel care a venit, face schimb de biletel cu cel din dreapta lui. Si tot asa, jocul se continua, pana cand cele 4 scaune sunt ocupate numai de baiete sau numai de fete tongue

Sper ca te-am ajutat!