| KanuruChan a întrebat:

Hei,TPU! Ce pot sa fac ca sa nu mai adorm atat de repede? Beau degeaba cafea si energizant,nu ma ajuta cu nimic. Parca ma ia mai repede somnul cu astea laughing.

Ps. Intr-adevar sunt obosita, dar nu vreau sa adorm asa de repede

Dau fundita.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine ai face un control medical.
Starea de somnolenta poate indica o problema medicala.
Fie la inima/plamani/...
Asa ca, nu ezita si consulta medicul de familie!
O zi buna happy

| darrio2007 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate fi si de la energizant? Sau de la alimentele consumate? Starea de somnolenta indica un ficat obosit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu unul imi doresc sa adorm cat mai repede. Dar nu pot. Poate ma inveti cum faci asta.
Pana atunci o sa iti spun cum fac eu de nu ma ia somnul atat de repede.
Am inceput sa stau seara pana tarziu si dimineata ma trezesc tot tarziu laughing
Si mereu seara, parca nu sunt obosit. Atunci imi vin foarte multe ganduri in minte, foarte multe idei, dar raman in mintea mea si nu ma lasa sa dorm. Gandeste-te asa... Pune-ti in minte niste idei( "cum ar fi daca ", "ce as face daca..." ). Imagineaza-ti diferite lucruri.
Si ziua incearca sa nu faci prea multe. Lasa totul pe seara, ca sa ai mai multa energie. Asculta si muzica, asta ajuta.

Sper ca te-am ajutat cat de cat happy

| Dugalle a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar la 22 de ani o sa vrei sa dormi cat mai mult si nu o sa poti.