| Raluucka a întrebat:

cine stie niste firme care au pensule de make up bune si la preturi accesibile?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Cele mai bune sunt cele de la Stippling şi L'oreal.

| Raluucka explică (pentru FemeiaPisică):

Fara suparare dar stippling e o pensula nu e o firma si cele de la l'oreal eu nu le-am gasit(poate sunt).dar oricum apreciez ca mi-ai raspuns si de aia ti-am dat funda

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Raluucka):

Mă refer la pensulele care scriu pe ele ''Stippling'', alea sunt chiar bune. Sunt voluminoase şi foarte utile. Nu cumpăra pensule de make-up negre deoarece au acel păr aspru şi nu întinde uniform machiajul. Cele care au mânerul din plastic sunt de proastă calitate. În general, pensulele cu mânerul din lemn sunt bune.
La magazin văd truse de make-up care nu au specificate firma de la care provin. Mi-am luat şi eu o trusă şi m-a surprins într-un mod plăcut. Din acest motiv îţi recomand pensulele cu mâner din lemn cu părul subţire de culoare crem, crem închis sau alb.
Economiseşti bani şi te alegi şi cu produse de calitate bună dacă ştii ce să alegi.
Cât despre pensulele de la L'oreal, ai căutat şi la saloanele de frumuseţe şi magazinele dedicate doar produselor cosmetice? Ori le găseşti la set ori separat alături de un fard sau fond de ten.