| Buffy_8264 a întrebat:

credeti ca este bine sa fac spiritism?
daca da de ce?
daca nu de ce?
este oare o greseala sau este o experienta de trait in viata?
ma puteti ajuta?
vreau si argument!
ok bye!:*

Răspuns Câştigător
| KidduHerexD a răspuns:

Este bine sau rau dar atunci de ce dumnezeu ne-a lasat arbitrul?
gandeste-te bine la acest raspuns si decide singuea pentru ca doar tu te manipulezi pe tine...:*

2 răspunsuri:
| Lime a răspuns:

Nu cred ca are rost sa faci spiritism, cum zicea si utilizatorul Șosetuță. Nu e bine sa te joci cu focul, mie mi se pare un pacat... dar nu are rost sa te plictisesc cu filozofii, uite si alte pareri: http://www.tpu.ro/......ricum-fac/

"Descântarea, spiritismul, adică chemarea ajutorului diavolilor în camere obscure sau la morminte..."

"Cei ce fac vrăji si aleargă la vrăjitori, fac un mare păcat împotriva Duliului Sfânt, căci lasă pe Dumnezeu si cer ajutorul diavolilor"

Gasesti mai multe pe google. Dupa parerea mea este o greseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Părerea mea este neutră. Nu cred că ar trebui să faci, pentru că Doamne ferește, poate te alegi cu ceva demoni, spirite malefice, poți deschide porți spre alte dimensiuni etc., și acele spirite îți vor face rău. Nu sunt sigură de asta, este doar părerea mea. Eu consider spiritismul o experiență cu riscuri enorme.

Succes!