| MissBlondeGirl a întrebat:

Dau funda,si vot.Dar va rog ajutati-maAm si eu o problema si am nevoie de ajutorul vostru. Povestea e cam lunga,dar sper sa ma intelegeti. I-am spus unei "prietene" de cine imi place,avand incredere in ea. In timpul unei pauze la scoala un coleg incerca sa afle pe cine plac fetele din clasa, iar cand a ajuns la mine eu nu i-am spus, dar draguta mea "prietena" a tipat in gura mare "Uitati-l pe baiatul pe care il place" Dupa 5 minute baiatul care dorea sa afle a venit la mine si mi-a zis ca i-a spus baiatului ca imi place de el.M-am simtit foarte rusinat (asta s-a intamplat in octombrie) si de atunci toti colegii fac misto.Problema este ca baiatul este si un vecin indepartat si mamele noastre sunt prietene,dar singurele lucruri pe care le-am vorbit au fost "Buna/ce faci?". Inca ma simt ciudat cand trec pe langa el si se mai intampla sa avem si acelasi drum spre casa, si prietenele mele cu un an mai mari sunt prietene bune si cu el(el este cu un an mai mare).Acum....cum pot sa scap de colegi si ce sa fac in legatura cu asta? Please... dauu FUNDA

Răspuns Câştigător
| DannyEllaMP a răspuns:

E cam nasoala treaba, cel mai bine ar fi sa nu ii bagi in seama si sa pari nepasatoare. Atunci cand ei vor vedea ca nu te intereseaza ce zic ei se vor potoli. Aasta e parerea mea... sper ca te-am ajutat! =D