| loveyou20011 a întrebat:

La inceput anului scolar mi-a placut de un baiat mult, nebuneste si prietena mea dorea sa afle de cine imi place si i-am spus ca de prietenul baiatului pentru ca mi-am dat seama ca si ea il place pe baiat, din discutile pe care le aveam despre cine imi place si cand auzea de faptul ca s-ar putea sa-mi placa de baiatul pe care si ea il place, se "supara", 2 saptamani a crezut ca imi place de prietenul sau, pana i-am spus adevarul. De atunci totul s-a schimbat, eram cele mai bune prietene, acum ne-am indepartat, avem secrete si uneori ne certam. Relatia sa mai reparat in primavara cand am spus ca nu imi mai place de el.
Acum marea problema! Tot imi place de baiat de cand a venit vara, il visez etc. adica chiar imi place! Da nu stiu ce simte! Sigur stiu ca pe prietena mea nu o place ca prietenii lui iau spus prietenei mele sa il mai lase in pace, sa respire. Pe drum de fata cu el! Da cum il fac sa ma placa? Ajutor! +Parerea voastra despre situatie vot pentru toate raspunsurile! Merci anticipat

4 răspunsuri:
| Dobros a răspuns:

Cu prietena ta nu te pot ajuta.dar te pot ajuta cu un raspuns ce sa faci cu baiatul. ai putea sa ii zambesti iar daca iti zambeste inapoi inseamna ca ori te place si el, e amuzat de altceva sau rade de tine..eu iti urez cel mai bun caz..eu ca baiat imi place sa mi se spuna in fata daca ma place cineva sau nu. eu sugerez sa il oui pe un prieten cat mai apropiat de el si de tine sa il intrebe daca te place sau este interesat de tine...el poate fi ...conducta..daca ma intelegi. spor cu prietena..ai putea sa ii ceri totusi,, binecuvantarea,, prietenei tale in caz ca si baiatul simte ceva pentru tine.iar in cazul in care el nu e interesat de tine poti sa ii zici in fata ca il placi si ati vrea sa va cunoasteti mai bine..decat sunteti acuma.

| sbjdbdjdjchdcdbcdbcjdcjdbcd a răspuns:

Eu la fel,am placut un baiat atit de mult ca tine,,il visam,apoi am aflat ca prietena lui e prietena mea cea mai buna,ne spunem,,surori''apoi mi-a mai placut de el,ei s-au certat'\,apoi m-am gindit baieti mai sunt dar prietenele adevarate se fac mai greu! Insa sunt prietena cu el,vorbim dar nimic intre noi,si nici cu vreau!
Insa tu cum sa-l cuceresti,,asta nu stiu,vezi mai date pe linga el! Dar trebuie sa alegi ori prietena ta ori el! Daca el,atunci date pe linga el,,vorbeste cu el,, si cind ai curaj spune-i,, ca doar ce poate sa iti faca? Daca o alegi pe prietena ta, atunci spune-i ca o alegi pe ea si cu baiatul nu mai ai nimic! Cu amindoi nu cred ca o sa mearga,, o sa mearga doar atunci cind ei se vor desparti si nu se vor mai placea! Funda? Citi ani ai?happy

| loveyou20011 explică (pentru sbjdbdjdjchdcdbcdbcjdcjdbcd):

Nu sunt impreuna! Merci! Dar vot, funda nu pot pentru ca, fiecare raspuns ma ajuta! Am 16 ani, deci am voie sa am prieten.

| sbjdbdjdjchdcdbcdbcjdcjdbcd a răspuns (pentru loveyou20011):

Da,desigur! Daca prietenei tale deja ii in paralel de el,, tu poti sa te impaci cu ea! Deja va ramine sa il cuceresti pe el!happy