| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU:*Dau Fundita. Daca nu mananc mai nimic [doar o felie de paine si multa apa pe zi] patesc ceva? Sau macar slabesc? Si daca da se observa? Vreau neaparat sa slabesc si ma gandeam la metoda aceasta:-D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu mananci nimic nu o sa slabesti, ci o sa te imbolnavesti. Daca vrei sa slabesti apuca-te de facut sport si renunta la fast-food, dulciuri si alte chestii de genul asta. Infometarea nu este un mod de a slabi! Gandeste-te ca nu mananci nimic toata ziua, bun, sa zicem ca nu mai pui nici un gram pe tine, dar cum vrei sa scapi de cele pe care le ai? Plus ca organismul tau are nevoie de proteine, vitamine si minerale, pe care le iei din mancare.
Multa bafta! >big grin

6 răspunsuri:
| eL3cTr0 a răspuns:

Mai rau te imbolnavesti nu slabesti asa.Incearca cu gimnastica nu neaparat la sala si in casa, trezeste-te de dimineata bea un pahar de lapte sau o felie de paine cu miere. dupa`masa mananca mancare gatita si cu o salata, si seara un iaurt ceva.[Fundoi:X?]

| Roxyuy a răspuns:

Eu zic ca e buna solutia...sigur slabesti daca asta vrei.

| yonyckatar3 a răspuns:

O sa te slabesti ca la aia din afrika dar manca cartofi prajiti sau langos sau Sandwis sau apa sau mai multe ca atunci esti teapa ca eu sunt aha si is puternic funda?

| Snicket a răspuns:

Nu slabesti daca nu faci sport si nu tii o dieta echilibrata (fara prajeli, paine alba, dulciuri)

| Iasmiiiiiiiii a răspuns:

Uite,daca faci asta, ai putea deveni anorexica...Incearca sa faci mult sport si mancare sanatoasa, mie sincer mi-a mers astaoh go on. Daca stai in Bucuresti, du'te prin Tineretului pe la instrumentele de sportbig grin.

| Adryana_2805 a răspuns:

Dupa parerea mea infometarea nu e o solutie. Daca chiar ai vrea sa slabesti incearca sa mananci salate sau chesti sanatoase prin infometare risti sa pierzi calciu si multe vitamine si minerale.