| FaniiMei a întrebat:

Deci vreau sa slabesc foarte repede! Dimineata mananc o omleta fara ulei facuta dintr-un oou si cu o felie de paine si un pahar de lapte. iar la 12 mananc o salata cu rosii! dupa nu mai mananc nimic! cat slabesc intr-o saptamana? dau fundaaaaaaaa!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Slabesti ceva, dar totusi ai nevoie si de carne, macar de pui piept pus pe gratar.
Eu am tinut, dar am mancat mai mult decat tine si am slabit 1kg200 intr-o sapt deci tu o sa slabesti cam 2-2, 500. Depinde si de constructia omului.
Pup :*, si spor la slabit!hee hee

| FaniiMei explică (pentru SefaTa97):

Buna. tu ai facut sport? caa fac 100 abdomene ziua si 100 noaptea! si genoflexiuni!

| SefaTa97 a răspuns (pentru FaniiMei):

Buna. am facut 25 abdomene, 25 genoflex.

11 răspunsuri:
| DaRaspund a răspuns:

Cel mai bine e sa mai mananci ceva intre 12 si 18, nu e bine sa faci foamea. Ca sa slabesti trebuie sa mananci des, putin si sa faci sport(sala, fotbal, handbal, alergari...)

| NorishorPhufos a răspuns:

Nu o mai face! Nu e o solutie buna sa te infometezi. Si eu sunt plinuta dar nu o fac pentru ca am vazut o gramada de cazuri urate care porneau de la a se infometa. In cel mai bun caz te poti inbolnavi, eu una am facut la fel si de atunci am mari probleme cu stomacul, iar in cel mai rau caz poti ajunge la boli foarte grave, fara sa-ti dai seama. E foarte usor sa reduci din ce in ce si mai mult, iar asta foarte brusc iar fara sa-ti dai seama corpul tau nu mai are nevoie de nici un aliment si nu mai acumuleaza nimic. Eu zic sa stai cuminte, daca vrei sa slabesti fai sport si ai putea sa reduci dar incet incet, de ex daca tu mananci trei feli de paine la o pasa, mananca doua felii timp de o saptamana, doua, dupa mananca una. Sa nu faci nimic brusc!

| FaniiMei explică (pentru NorishorPhufos):

Stiu.am inceput cu usurelul...si am zis sa mai reduc din ele.nu e mare chestie.nu ma infometez.ma simt mai bine!

| NorishorPhufos a răspuns (pentru FaniiMei):

Atunci continua asa! happy Important e sa fii tu sanatoasa, dar sa fii foarte atenta, ok? :*

| Deeeni a răspuns:

Daca ai menstruatie o sa slabesti cam 500-400 grame pe saptamana si daca nu ai cam 600-700 de grame.winking
Funda? puppy dog eyes

| FaniiMei explică (pentru Deeeni):

Cum dracu sa slabesti atata de putin?! raised eyebrows

| Deeeni a răspuns (pentru FaniiMei):

Pai doar nu o sa slabesti 10 kg asta e logic. Ma rog oh go on eu ti-am dat raspunsul asa stiu eu. Ce naiba u cat crezi ca o sa slabesti 5 kg intr-o saptamana?!

| FaniiMei explică (pentru Deeeni):

Inteligentule...am tinut asta si mancam si dupa 12 am slabit 3 kg intr-o saptamana. cum *** 500 de grame?rolling on the floor))))))))))

| Voidwithin a răspuns (pentru FaniiMei):

Fara sport si munca nu slabesti prea mult.