| RockOut4ever a întrebat:

De 2 ani imi place de un tip. Faza e ca el abia stie cum ma cheama ne stim din vedere nu personal. La inceput o prietena, Maria l-a intrebat de parere are despre mine si el a zis ca sunt simpatica apoi o alta prietena a mea Ioana i-a dat facebook-ul meu si l-a intrebat daca vrea da ii faca lipeala cu mine si a zis "nu mersi" apoi Maria l-a intrebat din nou ce parere are despre mine si i-a spus ca ii sunt antipatica. Si chiar nu inteleg dc i-a spus asta pentru ca el nu ma cunoaste deloc. stie cum arat si cum ma cheama. Faza e ca eu chiar il plac. si chiar de 2 ani Chiar il vreau. Am uitat sa mentionez ca suntem vecini si azi i-am dat add pe mess pentru ca el ma considera antipatica nu cred ca va vrea sa fie cu mine si nici nu stiu ce sa ii spun. Chiar il vreau si sunt dispusa sa fac ORICE pentru el. Aveti sfaturi? Va rog sa imi respundeti la toate intrebatile enumerate mai sus.

PS : dau funda
PS2 : Nu eu le-am pus pe prietenele mele sa il tot intrebe cce crede despre mine, le-am spus doar k imi place de 2 ani de X

Răspuns Câştigător
| Anutsa24 a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. La un momendat tipul a inceput sa creada ca sunt obsedata de el pentru ca il chemam afara, stateam cu el etc. mai pe scurt imi pierdeam timpul cu el. in fine. am lasat-o balta, m-am intors la el... cred ca cel mai bine e sa incerci sa-ti pui calitatile in evidenta si sa-i arati ca nu esti "scorpia" pe care si-o imagineaza el. incearca sa aflii de ce ii esti antipatica sau ce l-a determinat sa-si schimbe parerea depre tine si dupa incearca sa-i schimbi parerea etalandu-ti calitatile. sau cauta un domeniu care il aveti in comun si vorbiti despre...doer vecin? altceva in comun?! te astept cu cateva detalii in plus. sper ca iti sunt de ajutor sfaturile.bafta!