| alexandraad a întrebat:

De ce mama iubitului meu are pretenția sa-și petreacă timp și cu ei? Avem o relație de lunga durata, el are 23 de ani și ea are pretenția sa nu-i mai ignore. Țin sa menționez ca nu e așa. văd mereu ca comentează, dar nici el nu vrea sa spună exact. Am auzit ca l-a întrebat la telefon de ce prefera stea cu străinii când poate sa stea cu ei. Mi-a venit puțin greu. adică ce, după atâta timp sunt o straina? Plus ca înainte iubitul meu nu stătea mai deloc acasa, petrecea timpul numai in anturaje proaste. Și eu pot sa zic ca am grija de el și ei pot sta fără griji. De ce este așa oare? Ce părere aveți?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa intrebi personal ce are, de a prins dorul odraslei. Poate ie frica ca face copil si nu mai trage pe la masa asa des

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa mai fac parintii, nu trebuie sa bagi in seama. Se intampla mai... peste tot.

Vrea si mama lui sa stea cu el, ii este ca o uitati, cam atat.

Nu ar trebui sa fie motiv de cearta pentru voi.

| Eireann a răspuns:

Fiindca parintii lui l-au crescut si il iubesc. E normal sa le fie dor de el si sa vrea sa petreaca timp cu el. Nu e nimic iesit din comun sa vrei sa nu fii ignorat de propriul copil doar fiindca are o iubita. Sau tu ai taiat toate legaturile cu toate rudele tale?

| ShaOfHatred a răspuns:

Părinții vor rămâne mereu părinți și mereu vor dori ca, copiii lor să nu uite de ei și să petreacă timp și cu ei. Pentru că la un moment dat, copilul crește, pleacă și o să rărească interacțiunea cu ei. Nu-i condamna.
Ține de el cum abordează situația și cum se împarte ca să fie bine.

| Roberrt21 a răspuns:

E băiatul mami, nu vrea sa il piardă.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Roberrt21):

Nu știi cum se comportă un "mommy's boy", nu?