| Mirela454 a întrebat:

De la un timp m-am imprietenit mai bine cu o fata (colega de clasa) care fumeaza, se taie, umbla cu baietii. dar nu prea pare genul de "fata rea". Si de curand imi tot scriu pe facebook baieti de la alta scoala (mai mult de tigani) pe unde umbla ea de obicei, si de unde este si iubitul ei... Ba chiar unul venea la mine la scoala si ma striga in timpul orelor si de multe ori se auzea de pe geam. Dar cumva cumva am reusit sa scap de el (probabil ca nu in totalitate). Si nu este vorba doar de baieti de varsta mea. Mi-au scris pe facebook si baieti de 17 ani care vroiau sa ma cunoasca (eu am 12 ani). Poate unele fete ar fi mandre de acest lucru dar mie nu imi place... Un baiat, prieten cu fata aia si cu inca o colega( baiatul era de la noi de la scoala) mi-a zis ca ieri ma tot cautau niste baieti dar el a zis ca nu stie cum ii cheama. Ce sa fac sa scap de toate asta va rog ajutati-ma :'(. Dau funda si respect din partea mea celui care imi da un sfat bun :/

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Închizi contul FB și gata. Eventual, fă=ți altul care să fie total privat (fără info publice, să știe toți trollii ce faci tu și cu cine o arzi), și primești în grupul de prieteni NUMAI pe cei care MERITĂ, nu orice papițoi care îți cere prietenia. NU e concurs de cine are mai mulți, să vă intre bine în cap! Mai bine unul și bun, decât 10000 de care de fapt nu știi nimic...

| Dariusuu a răspuns:

Dacă se taie înseamnă că nu prea are legătură cu inteligența.
E depresivă?

Recomandă-i un psiholog.

Rupe orice relație cu ea pentru binele tău.Tu ai nevoie de persoane lângă tine care să te susțină oricând.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit, mai ales ca mentionezi in intrebarea ta problemele financiare.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| MariaSc a răspuns:

Eu zic sa nu te mai intereseze, sa rupi relatia cu acea fata, ba chiar sa vorbesti cu parintii tai despre asta, poate te-ar ajuta.

| Praf22 a răspuns:

Sti, este ciudat...Si eu am avut o colega de clasa care era aproape la fel dar ea mai mergea si cu fetele.12 ani si isi taie venele? LOOOLLL, trebuie sa te gandesti putin..Astea toate datorita de cand te-ai imprietenit cu ea sau de mai multa vreme. Eu as zice ca ar fi cazut sa nu ii prea bagi in seama sau mai simplu daca chiar vrei sa scapi de toate astea las-o mai usor cu asa zisa "prietenie" intre voi doua. Daca nu vrei sa ajungi sa iti tai venele si sa umbli si tu pe unde merge ea(si eu am patit la fel datorita ei straight face..Tragic si acum imi pare rau).oh go on :*

Funda?:*smug