| anonim_4396 a întrebat:

Deci fostul s-a despartit de mine apoi s-a intors si l-am refuzat (el spunea ca a fost indecis dar eu am considerat ca ne trebuie o pauza). Dupa asta s-a purtat urat cu mine (2 sap) dupa m-a ignorat total si acum a inceput sa vorbeasca foarte frumos cu mine. Ma tachineaza si se pune in banca cu mine. Problema e ca se da la o fata cu care obisnuia sa ma faca geloasa. Prietenul lui e prietenul meu cel mai bun( baiat). Azi ne prosteam si eu ii spuneam a suntem cei mai buni prieteni pe viata si de astea laughing si el a zis "lasa lasa ce ai zice sa te impaci cu 'numele fostului'. Eu am zis ca nu vreau si chiar in acel moment el flirta cu asta cu care ma facuse geloasa de nenumarate ori. Prietenul lui mi-a aratat si a zis uite la porumbeii astia da a vazut ca reactionez ca si el asa ca a zis ca fostul nu vrea sa fie cu ea si ca ea nu vrea sa fie cu el (ea nu il place ). Eu am zis ca poate vorbesc eu cu ea si el a zis ca nu e nevoie ca fostul nu o place. Nu inteleg si poate ma puteti ajuta. Daca nu o place de ce se da la ea si de ce prietenul m-a intrebat ce as zice de o impacare? A fost o gluma? Ofer funda multumes mult!

2 răspunsuri:
| cezara13 a răspuns:

El inca te place si vrea sa te faca geloasa cu fata pe care nu o suporti/suportai. El crede ca e o slabiciune pentru tine, asa ca incearca sa "te atraga inapoi in bratele lui." Gen. asteapta sa faci tu primul pas, nu el. Baietii, ce sa le faci laughing Sper ca ti-am fost de ajutor! laughing

| anonim_4396 explică (pentru cezara13):

Multumesc pentru raspuns!