| Gabiursu123 a întrebat:

Hei TPU.In iulie dau bacu, la biologie ma descurc, la matematica la fel, dar imi e frica rau la romana... nu stiu deocamdata niciun comentariu si imi e frica rau la textul argumentativ. Nu stiu, parca n-am idei... va rog ajutati-ma ce sa fac.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| teajutcumpot a răspuns:

Salut Gabi!

Este normal sa-ti fie frica, reprezinta un pas important in viata unui adolescent!

Ce poti sa faci, este sa incepi sa inveti un pic cate un pic. Sa iti iei inima in dinti, sa iti privesti frica in ochi si sa nu o lasi sa preia controlul asupra ta!

Tine minte, totul este in mintea ta!

Foarte important sa incepi sa inveti si mai important, sa ceri ajutor! Profesorilor, colegilor care se pricep mai bine etc!

Succes, sunt sigur ca poti sa iei o nota buna!

Cu drag.