| anonim_4396 a întrebat:

In septembrie implinesc 18 ani, la liceul meu in descursul anului scolar care tocmai s-a incheiat s-au facut dosare pentru primirea alocatiei pana la terminarea liceului doar la elevii care implineau 18 ani pana pe 31 august. Deci cum eu fac 18 in septembrie nu am putut sa fac. Acum vine intrebarea mea : In decursul anului scolar urmator se mai fac astfel de dosare pentru primirea alocatiei si de elevii care fac 18 de la inceperea anului scolar? Sau se poate face un astfel de dosar la primarie?
Nu ca as avea neaparata nevoie de alocatie dar mi se pare putin nedrept ca unii sa primeasca si altii nu, avand in vedere ca toti suntem elevi in continuare.
Multumesc happy!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Începând din 15 septembrie 2015 se vor face ( iar ) dosare, la liceu, pentru elevii care vor împlini 18 ani în perioada septembrie-decembrie ( în prima etapă )!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ceu-funda/

Toate cele bune!

| CristinaSNC a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc frumooos :*!

| bursuc001 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La scoala. Trebuie doar sa te duci la secretariat cu buletinul tau, si ii ceri lu tanti secretara o cerere pentru alocatie. Sincer, nu mai stiu daca iti mai trebuie ceva. De anul trecut pana acum am uitat laughing))))

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Etee, da bravo, cati ani ai? sunt curioasa :3

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Citeste ultima propozitie din raspunsul dat de mine. Esti isteata, iti vei da seama.

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

19? big grin

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Bingowinking

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi inainte :*! Vezi ce repede m-am prins ca ai 19? laughing

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Da, draga mea. Esti perspicace.

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident!

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Si sa nu uitam de nelipsita modestie.

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi?! Deja te-ai obisnuit laughing

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Ma adaptez ingrijorator de repede. Au fost momente in care apa in care obisnuiesc sa fac scufundari era inghetata, si nu mai puteam inota :/ dar, fiind un brotacel zburator simpatic si inteligent, m-am imbracat bine si m-am dus sa fac scufundari in zapada. Si ce crezi? Nu mi-au intrat hainutele la apa big grin

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Observ ca si tu esti extrem de modest big grin, despre hainute nu stiu ce sa zic :/

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

De obicei chiar sunt modest. Aici, insa, imi place la nebunie sa ma prostesc nițel. Macar aici daca nu in viata zilnica.

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e laughing

| EyeCandy a răspuns:

Alocația se primește pana la finalizarea liceului. Deci chiar daca împlinești anii in Septembrie, poti sa faci actele necesare si atunci

| CristinaSNC a răspuns (pentru EyeCandy):

La scoala sau la primarie?