| Ginaa84o a întrebat:

Hei, TPU! In vacanta asta vreau sa ma apuc de slabit alergand in fiecare dimineata + mancare sanatoasa. Credeti ca alergatul dimineata este eficient? Si dupa cat timp ar trebui sa vad relultate? happy

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Da intr-adevar dupa analiza specialistilor alergatul facut inainte de ora 7:00 e cel mai eficient, rezultatele ar trebuie sa apara destul de repede(o luna aproximativ) si aici vorbesc de rezultate vizibile deja, Doar trebuie respectat un regim alimentar strict alergare + niste abdomene, genoflexiuni, fandari si iti vei tonifia corpul asa cum iti doresti.Succes!

3 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Într-o lună se văd, dacă te ţii serios de treabă. Ideea e să lucrezi cu partea corpului care te deranjează cel mai mult, de exemplu dacă ai burtă, mai eficiente sunt abdomenele sau alte excerciţii speciale pentru muschii abdominali decât alergarea. Pe net găseşti multe exemple de excerciţii şi sfaturi. Mai uşor cu pâinea, prajelile şi dulciurile şi..baftă!

| Queen20 a răspuns:

Buna. Sa sti ca alergatul si mancarea te ajuta foarte mult (acum depinde de fiecare organism), cel putin pe mine ma ajuta deoarece ma simt in forma. Poti sa alergi in orice moment al zile nu conteaza (vara este de preferat dimineata sau seara pentru ca este mai racoare). Dar nu te astepta la schimbari dupa o perioada de 1 saptamana, cel putin la mine au inceput sa apara rezultatele dupa vreo 4 saptamani + nu stiu daca vei slabi foarte repede, depinde de cat de mult alergi si cam cat mananci. Oricum iti doresc multa bafta!

| AllyutSsa a răspuns:

Este destul de eficient.dar rezultatul se va vedea in mai mult timp, depinde cat de mult o sa ti cura de slabiretongue si incearca sa alergi si seara, o sa te ajute mai mult tongue