| Xonia a întrebat:

Ce e mai eficient pentru slabit... dansul sau alergatul?

fundita

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, ambel sunt eficiente, dar depinde si de cat dansezi si ce ritm, daca dansezi mai lent atunci mai bine alergi, dar si dansand pui in miscare tot corpul, alergatul este foarte bun insa obosesti mai repede si nu e chiar asa ca dansul, pentru ca dansul iti ofera si satisfactie, te poti distra in timp ce dansezi si te simti bine, in plus dai din kg in plus.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Dansul.pentru ca atunci cand dansezi executi mai multe miscari si te poti misca asa cum vrei. Dar si alergatul este destul de eficienthee hee.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ambele, dar dansul, daca este mai vioi, este mai placut.Mai poti face si aerobic.

| Corina a răspuns:

Cred ca amandoua sunt eficiente, dar facute in mod sustinut, adica regulat. Si prin dans, ca si prin alergat, se ard calorii.

| PureCherry a răspuns:

Alergatul este o metoda buna de a te mentine in forma. Si este foarte eficienta daca vrei sa slabesti, insa va trebui sa o transformi intr-un obicei. Nu iti impune nimeni un ritm. Poti incepe la o viteza mica, "in reluare", pe un traseu scurt. In timp avansezi si treptat ajungi sa alergi mai mult, mai repede si mai usor, cu mai multa placere.

Mult Noroc!

| ary a răspuns:

Si una si alta, corelat cu o dieta slaba in calorii. Oricum dansul e mai placut. happy

| puffle a răspuns:

Aman 2 sunt eficiente dar eu cred ca mai bun este alergatul deoarece alergand transpiri si slabesty mai repede si pe langa asta se dezvlta si mulchii.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine cred ca este dansul pentru ca iti antrenezi mai multe parti ale corpului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai.la dans iti formezi un corp foarte frumos...Insa cred ca alergatul e o alegere mai buna.alegartul te ajuta in mai multe sporturi sper ca ti-am fost de folos