| Macaroanna1 a întrebat:

Iubitul meu ma iubeste foarte mult, tin sa mentionez ca suntem amândoi virgini, dar el nu a bătut niciodata apropouri in legatura cu "ceva" anume. Încă nu as vrea sa trecem la acel pas, însă mi se pare ca e destul de rezervat si uneori ma simt putin cam prost, pentru că de cele mai multe ori eu sunt aia care vrea "mai mult". De ex. cand il sărut, imi place mult sa il trag de buza si m-a intrebat daca vreau si eu asta. Am zis ca da si a zis ca nu intelege care e sensul, ca daca face asta nu inseamna ca ma iubeste mai mult sau ceva. Inteleg ca ma iubeste foarte mult, dar parca nu ar fi atras de mine din punct de vedere sexual, nu stiu ce sa mai cred. Mai ales că arat foarte bine atât facial, cât și fizic. Poate par ipocrită prin ce am zis, dar as vrea sa fie putin mai spontan cu mine. Apreciez faptul că e un băiat minunat si chiar avem planuri împreună, dar mi-aș dori să avem o relatie putin mai piperata si pasională (eu sunt pasională, doar ca el e putin mai "chill"). Ce as putea face in legatura cu asta? Rog seriozitate

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil e speriat și emoționat de acel pas. Ați avut măcar alt tip de apropiere fizică? pet. ting? poate vă mai dezinhibă

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori vrei ori nu vrei?
Sau vrei doar sa știi ca el vrea și tu nu ii dai?
Dacă tu nu vrei și omul nu cere nu vad unde e problema.

| Vlaaad a răspuns:

Efectiv mi-ai dat cu virgulă.

La început zici că nu vrei nimic, iar spre final parcă spui altceva.

Sunt într-o relație de aproape 5 ani și am învățat 2 lucruri:
1. Totul vine de la sine într-o relație ( asta nu înseamnă să nu gândești orice decizie)
2. Comunicare (discută cu el, spune-i că vrei ce vrei tu)

ORICE ARE FI PROTEJEAZĂ-TE
https://www.youtube.com/watch?v=E-CtduE9sMA

| Sandellllllllllll a răspuns:

Îi întrebi dacă vrea să faceți huța-huța