| Cami333 a întrebat:

Hei TPU, nu stiu ce sa fac.
Unui baiat ii place de mine si vrea sa fim impreuna. Se tine dupa mine de cand am inceput liceul anul asta.
Problema este ca el e genul de baiat care trece de la o relatie la alta.si cu ochii dupa toate.
I am spus de multe ori, mereu ii repet ca nu imi place de el si nu vreau sa fim impreuna si el continua asa. imi da mesaje. la scoala vine mereu la mine.
Nu stiu ce sa fac, pentru ca incepe sa mi placa de el.
De fiecare data cand incearca sa ma sarute, il refuz.
Au fost 2 scapari cand pur si simplu s a intamplat,parca imi ia mintile.Mi e frica sa nu fie in bataie de joc toata treaba.Ma gandesc ca el doar vrea sa i fac ambitia, l am refuzat si acum are orgoliul lui, ambitia aia sa ajunga unde vrea.
Mai gandesc si altfel.O prietena de a mea care e in clasa cu el mi a spus ca a incetat sa mai vorbeasca cu toate. nu le mai baga in seama nu le mai ia in brate si alte gesturi pe care inainte le facea.
ma roaga mereu sa ma conduca acasa, ma alinta asa frumos si ma face sa rad
dar totusi.
un sfat?
mersi mult :*

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

E destul de complicat, iti place si tie de el dar ai remuscari cu privire sa trecutul lui, daca si tu il placi poti face pasul, dar stai cu ochii pe el, incearca sa iti dai seama daca isi doreste o relatie serioasa, doar zic, asigura-te inainte sa pui suflet.

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Cine nu risca nu are!
Ca trece de la o relatie la alta, poate pentru ca nu a gasit inca sufletul pereche. Poate esti tu!